سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، از آنجایی که پیامک‎های تبلیغاتی تبدیل به معضل بسیار پیچیده‌ای شده است سازمان تنظیم مقررات نیز هر روز تلاش خود را برای حل این مشکل افزایش می دهد، تا جایی که طبق آخرین آمار منتشرشده تاکنون بیش از 149 هزار خطوط شخصی به دلیل ارسال پیامک‌های مزاحم تبلیغاتی مسدود شدند.

یکی از نکات جالب توجه که این روزها در مورد پیامک‌های تبلیغاتی مزاحم سروصدای زیادی کرده است، توانایی ارسال این قبیل اس ام اس‌ها به سیم کارت‌هایی می‌باشد که پیامک‌های تبلیغاتی را در لیست سیاه یا به اصطلاح Black List قرار داده‌اند.

معضل جدیدی به نام ارسال پیام‌‌ک‌های تبلیغاتی به سیم کارت‌های بلک لیست

توجه داشته باشید که خطوط لیست سیاه خطوطی هستند که شخص صاحب خط با ارسال کد به اپراتور خط خود، درخواست عدم دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را کرده و اپراتور خط شخص را در لیست سیاه مخابراتی قرار می‌دهد و بدین ترتیب پس از آن شخص از خطوط پیام کوتاه پنل‌های پیامک انبوه، پیامک‌های تبلیغاتی را دریافت نمی‌کند.

به نظر می‌رسد کسب و کارهایی که از پیامک های تبلیغاتی استفاده می‌کنند بعد از همه تلاش‌های سازمان تنظیم مقررات برای جلوگیری از این مزاحمت‌ها، هر بار راه و روش جدیدی برای دور زدن قوانین پیدا می‌کنند.

در واقع هرکسی به راحتی با یک جست‌وجوی ساده در گوگل می‌تواند سایت و روش‌های مختلفی را برای  ارسال پیامک به بلک‌لیست یا همان لیست سیاه افراد بیابد. به عنوان مثال یکی از روش‌های ارسال پیامک به بلک‌لیست خدماتی کردن خطوط اختصاصی می‌باشد، که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم.

ارسال پیامک به بلک لیست با خدماتی کردن خطوط اختصاصی

افراد می‌توانند با ارسال تعهدنامه بابت عدم ارسال پیام کوتاه تبلیغاتی، پیامک‌های خدماتی و اطلاع رسانی خود را به همه خطوط حتی خطوط موجود در بلک لیست مخابرات ارسال نمایید.

توجه داشته باشید که تنها مشترکین حقوقی می‌توانند از این امکان استفاده نمایند.

جهت خدماتی کردن و ارسال تعهد نامه به اپراتور، تعهد نامه می بایست حتما به صورت حقوقی پر شده و به اپراتور مربوطه ارسال گردد. شرکت‌هایی که شماره ثبت کدملی، شناسه ثبت دارند در گروه شرکت‌هایی هستند که امکان خروج از بلک لیست برای آنان میسر می‌باشد و می‌توانند ارسال از طریق پنل اس ام اس ایرانسل و همراه اول به شمارههای مسدود و لیست سیاه مخابرات را داشته باشند.

کدهای درخواست عدم ارسال پیامک تبلیغاتی در اپراتورهای مختلف

خطوط همراه اول ارسال عدد 2 به شماره 8999 
خطوط ایرانسل ارسال عدد 1 را به 5005 
خطوط رایتل تماس با شماره 200 و درخواست لغونظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!