سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

معضل پیامک‌های تبلیغاتی کی به پایان می‌رسد؟

معضل پیامک‌های تبلیغاتی کی به پایان می‌رسد؟

تاریخ درج: ۱۳۹۸/۸/۸ تعداد بازدید: 528

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند و با توجه به  اجرای سیاست قطع خطوط موبایلی که اقدام به ارسال پیامک‌های تبلیغاتی می‌کنند، از سال گذشته تاکنون شمار سیم‌کارت‌های شخصی مسدود شده به دلیل مزاحمت در ارسال پیامک‌های تبلیغاتی، به 147 هزار خط رسیده است.

معضل پیامک‌های تبلیغاتی کی به پایان می‌رسد؟

با وجودی که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از طریق فرآیند هوش مصنوعی اقدام به شناسایی سیم کارت‌های ارسال کننده پیامک مزاحم می‌کند، اما همچنان کاربران تلفن همراه با معضل دریافت پیامک‌های تبلیغاتی مواجه هستند و با وجودی که بسیاری از کاربران سرشماره‌های شخصی ارسال کننده پیامک را به رگولاتوری گزارش می‌کنند، اما همچنان این پیامک‌ها برای بسیاری از کاربران ارسال می‌شود.

از زمانی که قانون قطع سیم کارت های ارسال کننده پیامک های تبلیغاتی وضع شد ه است هر روز سرعت برخورد با کسانی که مزاحمت های پیامکی ایجاد می کنند در حال افزایش می باشد. تا جایی که تا پایان تیرماه امسال 131 هزار سیم کارت، پایان مردادماه 134 هزار سیم کارت و پایان شهریور 138 هزار سیم کارت به دلیل ارسال پیامک تبلیغاتی برای مشترکان، قطع شده بود همچنین طبق بررسی های انجام شده تا ششم آبان سال جاری در مجموع 147 هزار و 160 سیم کارت به دلیل مزاحمت پیامکی قطع شده است.  

یکی از مسائل مهمی که مشترکین باید بدانند این است که کاربران تلفن همراه می‌توانند به راحتی با شماره‌گیری کد دستوری ستاره هشتصد مربع (#800*) نسبت به درخواست قطع سرویس پیامک‌های انبوه تبلیغاتی و ارزش افزوده اقدام کنند. در این سامانه علاوه بر امکان درخواست برای قطع خدمات و تبلیغات، گزینه‌ای نیز برای تبلیغ از خط شخصی وجود دارد که کاربر با واردکردن شماره موبایلی که از آن پیامک دریافت می‌کند می‌تواند آن را گزارش داده تا رگولاتوری نسبت به مسدود کردن آن شماره اقدام کند.

گفتنی است بر مبنای آخرین آمار نظرسنجی از میزان رضایت کاربران از کاهش پیامک‌های تبلیغاتی،55.6 درصد شرکت کنندگان اذعان کردند که دریافت این پیامک‌ها کاهش یافته اما با این حال 44.4 درصد از مشترکان از تعداد بالای دریافت این پیامک‌ها ناراضی‌ هستند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!