سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، کارشناسان مربوط به بخش امنیت برنامه ها به تمامی کاربران گوشی‌های هوشمند آیفون که 17 اپلیکیشن زیر را بر روی دستگاه خود دانلود و نصب کرده‌اند، هشدار داده و اعلام کرده‌اند که هرچه سریعتر به حذف و لغو نصب آنها اقدام کنند. این 17 برنامه شامل موارد زیر می‌باشند:

1- RTO Vehicle Information
2-  EMI Calculator & Loan Planner
3-  File Manager – Documents
4- Smart GPS Speedometer
5- CrickOne – Live Cricket Scores
6- Daily Fitness – Yoga Poses
7- FM Radio – Internet Radio
8- My Train Info – IRCTC & PNR
9- Around Me Place Finder
10- Easy Contacts Backup Manager
11- Ramadan Times 2019
12- Restaurant Finder – Find Food
13-  BMI Calculator – BMR Calc
14- Dual Accounts
15-  Video Editor – Mute Video
16-  Islamic World – Qibla
17- Smart Video Compressor

کاربران گوشی آیفون این 17 برنامه را از گوشی خود حذف کنند

این کارشناسان که در موسسه تحقیقاتی Wandera فعالیت می‌کنند، پس از انتشار فهرستی از 17 اپلیکیشن آلوده به بدافزار، خاطرنشان کرده‌اند که توسعه‌دهندگان آنها قوانین و مقررات فروشگاه آنلاین و اینترنتی اپ استور اپل را نادیده گرفته و آنها را زیرپا گذاشته بودند

ممکن است از نظر بسیاری از کاربران گوشی‌های آیفون احتمال ویروسی شدن موبایل خود را صفر بدانند، اما طبق گفته‌های کارشناسان فعال در حوزه فناوری و امنیت سایبری در طی چند روز اخیر چندین اپلیکیشن کاربردی در گوشی‌های آیفون حاوی ویروس و بدافزار شده‌اند که درصورت حذف نکردن آنها احتمالا عواقب ناخوشایندی در انتظار تلفن‌های همراه آنها خواهد بود.

در واقع همان طور که هر روز گوشی‌های هوشمند همپای لپ‌تاپ‌ها و PCها قدرتمند شده و به عنوان اولین گزینه ما برای برقراری ارتباطات و ذخیره داده‌های حساس به کار می‌روند، هیچ جای تعجب نیست که از سوی هکر‌ها و بد‌افزار‌ها مورد حمله قرار بگیرند. هکر‌ها و مجرمان سایبری در سراسر دنیا در حال تلاش هستند تا به وسیله بد‌افزار‌ها یا سایر وسایل به گوشی شما راه یابند و اطلاعات حساس شما را به سرقت ببرند.

بنابراین اگر شما از جمله کسانی هستید که از گوشی آیفون استفاده می‌کنید بهتر است برای امنیت گوشی خود هرچه زودتر این 17 برنامه گفته شده را از تلفن همراه خود پاک کنید.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!