سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

آدرس‌های http از سال 2020 مسدود می‌شوند

آدرس‌های http از سال 2020 مسدود می‌شوند

تاریخ درج: ۱۳۹۸/۸/۴ تعداد بازدید: 395

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، مرورگر پر طرفدار کروم برای محافظت از امنیت کاربران خود اعلام کرده است که از ژانویه 2020 تمامی منابع فرعی پیج‌ها نظیر تبلیغاتی که هنوز با استفاده از HTTP ناامن دانلود می‌شوند را مسدود خواهد کرد.

در واقع کروم از ناشران خواسته است که وب‌سایت‌های خود را بررسی کرده و مطمئن شوند که هیچ منبع فرعی نظیر فایل‌های صدا، تصویر، متن، استایل و... را با HTTP آپلود نکرده باشند.

آدرس‌های http از سال 2020 مسدود می‌شوند

در حال حاضر بسیاری از مرورگرهای مدرن به کاربران خود در رابطه با وجود محتوای مخلوط (HTTPS  و HTTP) در وب‌سایت‌ها هشدار می‌دهند. آنها همچنین برخی از این محتواها را به‌صورت پیش‌فرض مسدود می‌کنند.

گوگل اعلام کرده است که کروم نسخه 79 که در دسامبر 2019 عرضه خواهد شد گزینه‌ای دارد که کاربران می‌توانند از طریق آن محتوای ناامنی که به‌صورت پیش‌فرض مسدود می‌شوند را به‌صورت سایت به سایت آزاد کنند.

این اولین باری نیست که گوگل کروم سعی بر تشویق کاربران خود در استفاده از سایت‌های https  را دارد، زیرا پیش از این نیز کروم از سال 2015، شروع به افت رتبه‌بندی سایت‌هایی کرد که رمز گذاری نشده بودند. در واقع تیم کروم اعلام کرد که از این پس تنها سایت‌هایی که با https هستند افزایش رتبه بندی خواهند داشت و همچنین https نه تنها باعث افزایش رتبه بندی می‌شود بلکه ترافیک سایت را هم بیشتر می‌کند.

اقدام بعدی گوگل کروم این بود که از سال 2018 تمام سایت‌هایی که Http  بودند را غیر امن معرفی کرد.

تفاوت https و http در این است که رمز گذاری‌های https، کانال را بین مرورگر شما و وب سایتی که بازدید می‌کنید، رمز گذاری می‌کند و به این ترتیب می‌توانید اطمینان داشته باشید که هیچ کس نمی‌تواند اطلاعاتی که ارسال می‌کنید را جاسوسی کند.

اما بدون این رمز گذاری، کسی که دسترسی به روتر و یا isp شما داشته باشد می‌تواند اطلاعاتی که به وب‌سایت‌ها ارسال می‌شود را بگیرد و یا نرم افزار‌های غیر قانونی و جاسوسی به صفحات بفرستد.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!