سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

پیج‌های فروش اینترنت ارزان قیمت فیشینگ هستند

پیج‌های فروش اینترنت ارزان قیمت فیشینگ هستند

تاریخ درج: ۱۳۹۸/۸/۴ تعداد بازدید: 318

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند،  هر روزه کلاهبرداران زیادی سعی می‌کنند روش‌های جدیدی برای ترغیب کاربران به سمت صفحه‌های فیشینگ و اعتماد به آنها کشف کنند. 

پیج‌های فروش اینترنت ارزان قیمت فیشینگ هستند

به عنوان مثال از آنجایی که اکثر افراد جامعه برای کارهای روزمره خود از اینترنت استفاده می‌کنند این بار کلاهبرداران سایت‌های فیشینگ را در قالب پیج‌های خرید اینترنت ارزان طراحی کردند. یعنی زمانی که شما برای خرید بسته اینترنت در حال جست و جو در اینترنت می‌باشید با دیدن پیج‌های فروش اینترنت ارزان ترغیب می‌شوید که از آنها اینترنت بخرید، در حالی که این سایت‌ها فیشینگ می‌باشند و با وارد کردن اطلاعات حساب خود این امکان را به کلاهبرداران می دهید که حساب بانکی شمارا خالی کنند.

در واقع پس از آنکه کاربر وارد پیج فیشینگ شد هرگونه اطلاعاتی که از کارت خود وارد کند به دست کلاهبرداران خواهد رسید.

به طور کلی کلاهبرداری‌هایی که از طریق فیشینگ انجام می‌شود هر روز در حل گسترش می‌باشند، تاجایی که طبق گفته‌های رئیس سازمان فناوری اطلاعات در شش ماهه نخست سال جاری ۸۵۷ سایت فیشینگ شناسایی و مسدودسازی شده‌اند، یعنی روزانه بیش از پنج صفحه جعلی توسط کلاهبرداران ایجاد می‌شود.

یکی از مسائل مهم در بحث فیشینگ این است که تمامی کاربران اینترنت باید یاد بگیرند چگونه پیج‌های فیشینگ را از پیج‌های اصلی تشخیص بدهند.

شهروندان در صورت مواجهه با سایت‌های مشکوک به فیشینگ، ابتدا آدرس اینترنتی این سایت‌ها را باید بررسی کنند که با آدرس اینترنتی اعلامی از مراجع رسمی مغایرت نداشته و درگاه‌های بانکی متصل به این پایگاه‌ها با استفاده از پروتکل https و گواهینامه ssl امن شده باشند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!