سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

چرا سایت‌های دانلود فیلم بسته شدند؟

چرا سایت‌های دانلود فیلم بسته شدند؟

تاریخ درج: ۱۳۹۸/۷/۲۲ تعداد بازدید: 566

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند و به نقل از جواد جاویدنیا، سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور، عدم نظارت بر شرکت‌های میزبان موجب شده بود تا سایت‌های متخلف زیادی از جمله سایت‌های قمار، سایت‌های منتشرکننده فیلم‌های مبتذل و مستهجن خارجی و نیز سایت‌های منتشرکننده غیرمجاز فیلم‌ها و آلبوم‌های آهنگ داخلی، بدون اخذ مجوز از تهیه کننده و خواننده که تضییع کننده حقوق معنوی و مادی هنرمندان هستند را در دسترس مردم قرار دهند.

چرا سایت‌های دانلود فیلم بسته شدند؟

چند هفته‌ای است که خبر بسته شدن برخی سایت‌های دانلود فیلم موجب اعتراض و نارضایتی کاربران شده است. در ابتدا مشترکین تصور کردند دلیل این اتفاق خود سرویس دهندگان VOD هستند، تا آن که دادستانی کل کشور در مورد بسته شدن سایت‌های دانلود فیلم توضیح داد.

طبق صحبت‌های جاویدنیا پس از شناسایی میزبان‌های داخلی به آن‌ها ابلاغ شد از این پس، در زمان دریافت درخواست میزبانی می‌بایست نام سایت را در سامانه دبیرخانه بررسی کنند و از ارائه خدمات به سایت‌های پالایش شده خودداری نمایند. متأسفانه شرایط بگونه‌ای فراهم بود که سایت‌های غیرمجاز به راحتی ضمن دور زدن فیلترینگ و عدم التزام به حداقل‌های پالایش، از مزیت قیمت نیم بهای پهنای باند سرور‌های داخل کشور نیز استفاده می‌کردند و لذا با این اقدام زمینه برای محتوا‌های سالم و منطبق با وضعیت فرهنگی کشور بیش از پیش فراهم گردید.

وی در ادامه توضیح داد ممنوعیت ارائه خدمات از ناحیه ارائه دهندگان خدمات میزبانی به سایت‌ها و خدمات فیلترشده به استناد ماده 23 قانون جرایم رایانه‌ای صورت گرفته و قبلاً از وزارت ارتباطات خواسته شده بود که فهرست شرکت‌های خدمات میزبانی ثبت شده را اعلام تا مفاد ماده مذکور اجرائی شود، اقدامی که به گفته جاویدنیا انجام نشده است.

سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور اشاره می‌کند که وزارت ارتباطات همانطور که وزیر محترم اعلام داشته، اقدامی در راستای ساماندهی شرکت‌های میزبانی داخلی انجام نداده است، اما هرگونه فعالیت سالم و مطابق قانون این شرکت‌ها از حمایت دادستانی کل کشور برخوردار خواهد بود و صرف برخورد با میزبانی محتوای خلاف قانون و اخلاق سبب مهاجرت کسانی که بخواهند در چارچوب مقررات قانونی فعالیت کنند نخواهد شد.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!