سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

راه‌اندازی وای فای رایگان در مرزهای شلمچه و چزابه

راه‌اندازی وای فای رایگان در مرزهای شلمچه و چزابه

تاریخ درج: ۱۳۹۸/۷/۱۷ تعداد بازدید: 662

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند و به نقل از محمدرضا بیدخام دبیر ستاد اربعین شرکت مخابرات ایران، در مدت مذکور، به منظور رفاه حال زائران تمهیدات لازم برای آنتن دهی خطوط ارتباطی و دسترسی مناسب به اینترنت اندیشیده شده و علاوه بر فعالیت‌های معمول، تعداد 8 سایت پرتابل همراه با آخرین فناوری روز آماده بهره برداری شده و چتر وای فای نیز به منظور پوشش حداکثری ارتباطات در مرزهای خوزستان باز می شود.

با توجه به نزدیک شدن مراسم اربعین و سفر بسیاری از ایرانیان به کشور عراق برای زیارت کربلا شرکت مخابرات ایران از افزایش قابل توجه ظرفیت ارتباطات مخابراتی در پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه با باز شدن چتر وای فای برای زائران اربعین خبر داد.


راه‌اندازی وای فای رایگان در مرزهای شلمچه و چزابه

بیدخام از افزایش ظرفیت ارتباطات در پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه برای زائران اربعین خبر داد و افزود: با پایش مستمر وضعیت ارتباطی و راهکارهای بهینه سازی و استفاده از حداکثر ظرفیت مخابرات ثابت و سیار توانستیم شرایط ایده آلی را در مرزهای شلمچه و چذابه برای زوار کربلای معلی فراهم سازیم. به نحوی که تمام مسیر راهپیمایی زائران در داخل کشور تا لب مرز به اینترنت نسل سوم و چهارم متصل است و لب مرز نیز ارتباطات وای‌فای برای کاربران فعال شده است.

رحیم فلاح زاده مدیر مخابرات منطقه خوزستان نیز در این باره گفت: اقداماتی که در زمینه ارتباطات سیار از سوی مخابرات استان انجام شده شامل نصب و راه اندازی 4 سایت ثابت جایگزین سایت‌های پرتابل B.T.S در مسیرهای چذابه و شلمچه با تکنولوژی 3G و 4G است. در همین حال سالن ترانزیت مرز چذابه با نصب 4 دستگاه سوییچ و 12 دستگاه access point و سالن ترانزیت شلمچه با نصب و راه اندازی 2 دستگاه سوییچ و 16 دستگاه accesspoint از پوشش وای فای بهره مند خواهند شد.

وی گفت: همچنین در مسجد و محوطه بیرون سالن ترانزیت با نصب یک دستگاه سوییچ و 3 دستگاه accesspoint و بیرون سالن ترانزیت شلمچه با نصب 4 دستگاه access point از نوع outdoor، زائران مشکلی در زمینه فضای مجازی و استفاده از خدمات شبکه وای فای نخواهند داشت.

زائران به وای فای‌های ناشناس متصل نشوند

علی جمالی رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان ایلام از زائران اربعین حسینی (ع) خواست در طول سفر گوشی‌های خود را به وای فای ناشناس وصل نکنند.

از آنجایی که در طول راهپیمایی اربعین بسیاری از زائرین برای تماس با خانواده‌های خود از اینترنت استفاده می‌کنند، بسیاری از کلاهبرداران از این شرایط سواستفاده کرده و با راه اندازی وای فای های جعلی گوشی بسیاری از این افراد را هک می‌کنند.

همان طور که می‌دانید در صورت وصل شدن یک گوشی به وای فای جعلی، شخص کلاهبردار به راحتی می‌تواند به تمام اطلاعات موجود در گوشی همچون رمز، پسوورد، شماره کارت بانکی، عکس های موجود در رم و تمام دیتاهای شخصی فرد دسترسی یابد.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!