سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

سواستفاده از پاسپورت حجاج برای رجیستری تلفن همراه

سواستفاده از پاسپورت حجاج برای رجیستری تلفن همراه

تاریخ درج: ۱۳۹۸/۶/۱۶ تعداد بازدید: 537

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند و به نقل از  حسین فلاح جوشقانی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور، با توجه به دستور محمدجواد آذری جهرمی 200 دفتر متخلف فروش سیم کارت پس از شناسایی به دلیل سوء استفاده از معافیت رجیستری حجاج تعلیق شدند.

جوشقانی افزود: در طی چند روز گذشته شروع به شناسایی دافاتر و اشخاصی کردیم که به وسیله مدارک حجاج سواستفاده کرده و دست به کلاهبرداری و ثبت گوشی همراه زدند.

سواستفاده از پاسپورت حجاج برای رجیستری تلفن همراه

از آنجایی که طبق قوانین جدید برای رجیستری گوشی‌های مسافری نیاز به سیم کارت و مشخصات هویتی یک مسافر وجود دارد، کلاهبرداران با سواستفاده از مدارک حجاج اقدام به تهیه سیم کارت کرده و سپس به راحتی از معافیت پاسپورت حجاج برای ورود گوشی به داخل کشور و رجیستری آن استفاده می‌کردند.

بسیاری از حجاج در جریان سواستفاده های انجام شده توسط پاسپورت‌هایشان نبودند اما برخی دیگر احتمالا از این معامله بی‌خبر نیستند اما نمی‌دانند اگر نیاز باشد خودشان در سفر بعدی گوشی مسافری وارد کنند، باید مالیات آن را مانند گوشی تجاری پرداخت کنند.

در حال حاضر بازاری برای خرید و فروش پاسپورت‌های برخی مسافران خارج از کشور به راه افتاده است که برخی مسافرین پاسپورت‌‍های خود را با به قیمت 600 هزر تومان نیز به فروش می گذارند. ممکن است برای بار اول مشکلی برای مسافرین به وجود نیاید، اما اگر دفعات بعد خودشان بخواهند گوشی به داخل کشور وارد کنند باید مالیات آن را مانند گوشی تجاری پرداخت کنند.

جوشقانی به مسافران، حجاج و کسانی که به هر دلیل از مرز خارج می‌شوند توصیه کرد: حق شهروندی خود را به این شکل به فروش نرسانند و با این افراد همراهی نکنند، چرا که این کار باعث می‌شود گوشی‌های بدون پشتوانه و گارانتی وارد کشور شوند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!