سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

فیلترشکن‌ها عامل اصلی کاهش سرعت اینترنت هستند

فیلترشکن‌ها عامل اصلی کاهش سرعت اینترنت هستند

تاریخ درج: ۱۳۹۸/۶/۱۰ تعداد بازدید: 230

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، پس از آنکه از اردیبهشت 97 فیلتر تلگرام آغاز شد، اینترنت کشور با اختلال شدیدی روبه‌رو شد و این مسأله در سطح کشور از سوی کاربران و کسانی که به نوعی کسب‌وکار آنها با اینترنت در ارتباط است با اعتراض گسترده‌ای همراه بود.

محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه مراسم رونمایی از سامانه سنجش شاخص‌های کیفیت شبکه ملی اطلاعات (فرادید)، که نهم شهریور 98 برگزار شد، ضمن اشاره به تاثیر فیلترشکن‌ها بر کیفیت شبکه اینترنت، فاصله شاخص‌های کیفی شبکه و تجربه واقعی کاربران را بسیار عمیق عنوان کرد.

فیلترشکن‌ها عامل اصلی کاهش سرعت اینترنت هستند

وی ادامه داد: وقتی به لحاظ فنی شاخص‌های شبکه را نگاه می‌کنیم، سنجه‌های شبکه نشان می‌دهد که شبکه در وضعیت مناسبی قرار دارد، اما وقتی شکایت‌های مردم همان QoE یا تجربه کاربران است را می‌بینیم و از تحلیل تماس‌هایشان در کال‌سنترها و سامانه ۱۹۵ متوجه می‌شویم که تعداد زیادی از مردم به دلیل این‌که از ابزارهای دور زدن فیلترینگ استفاده می‌کنند و کیفیت آن‌ها نامناسب است، از وضعیت شبکه شکایت دارند، زیرا موضوع فیلترینگ اثر جدی بر کیفیت شبکه گذاشته و نارضایتی کاربران را موجب شده که باید برای آن فکری کرد.

در واقع فیلترشکن‌ها با تغییر آی پی اصلی و تبدیل آن به آی پی مجازی در یک منطقه متفاوت، دسترسی به وبسایت‌ها و سرویس‌هایی را که در آن کشور با محدودیت همراه هستند، باز می‌کند.

در ادامه جهرمی در خصوص تاثیر سامانه کیفیت شبکه در حوزه زیرساخت بر روی کیفیت آن، گفت: وضعیت کیفیت شبکه زیرساخت و خسارتی که به دلیل قطعی به اپراتورها می‌دهد، کاملاً مشخص است و سامانه اندازه‌گیری کیفی شبکه ارتباطات زیرساخت نیز بسیار موثر بود و باعث ثبات شبکه شده است و اگر آن اقدام موثر نبود ،هم اکنون برای بهبود شبکه دسترسی این سامانه را راه‌اندازی نمی‌کردیم.

در پایان جهرمی در مورد وضعیت اپراتورهای ثابت و سیار در این سامانه نیز چنین توضیح داد: هر یک از اپراتورها برای کاربری‌های مختلفی مناسبند. برای مثال اگر می‌خواهید بازی کنید، استفاده از سرویس‌های سیمی بهتر است و یا برای دانلود، اپراتورهای سیار بهتر هستند. در این سامانه، ابزارها بنا به نیاز کاربران تنظیم شده است و آن‌ها می‌توانند اطلاعات را ببینند و بر اساس آن اپراتور مورد نظر خود را انتخاب کنند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!