سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند،  طی چند سال گذشته شاهد راه‌اندازی پیام رسان‌های داخلی بوده‌ایم که دوران اوج آنها نیز به زمان فیلترینگ پیام رسان خارجی تلگرام برمی‌گردد که انتظار می‌رفت در آن زمان بسیاری از کاربران به پیام رسان‌های بومی مهاجرت کنند. البته بسیاری از کارشناسان این حوزه همچنان بر این باورند که فیلترینگ پیام رسان‌های خارجی روش مناسبی برای حمایت از پیام رسان های داخلی محسوب نمی‌شود.

ورود تلگرام به ایران باعث استقبال شدید کاربران ایرانی از این اپلیکیشن خارجی شد به طوری که تا پیش از این هیچ اپلیکیشنی شاهد چنین استقبالی نبوده است، حتی این موضوع باعث رونق گرفتن فضای مجازی کشور و تعداد کاربران گوشی های هوشمند نیز شد و پس از مدتی شاهد فعالیت 40 میلیون ایرانی در این پیام رسان خارجی بودیم.

تعداد کاربران پیام رسان‌های بومی به بیش از 20 میلیون رسیده است

در واقع ورود تلگرام به کشور و آشنایی کاربران با آن موجب شد تا توسعه دهندگان و برنامه نویسان داخلی به فکر راه اندازی اپلیکیشن‌ها و پیام رسان‌های بومی بیفتند. پس از فیلتر تلگرام رقابت میان پیام رسان‌های داخلی به اوج خود رسید و هرکدام تلاش کرنند با ارائه امکانات مختلف کاربران بیشتری را جذب کنند، تا جایی که بسیاری از کاربران و کارشناسان فیلتر تلگرام را سکوی پرتابی برای پیام رسان‌های داخلی می‌دانند.

در هر صورت با آن که برای محبوب کردن و جا انداختن برنامه‌های بومی در میان مردم تلاش‌های زیادی صورت گرفت اما وجود نقض‌هایی همچون عدم اطمینان کاربران، پیچیدگی برخی برنامه ها، از کارافتادن اپلیکیشن‌ها در زمان افزایش تعداد کاربران و وجود باگ‌های مختلف باعث اعتراض بسیاری از مشترکین و کارشناسان شده بود.

البته با تمام این تفاصیل مدیران پیام رسان‌های بومی همواره تلاش می‌کنند اوضاع و شرایط این اپلیکیشن‌ها را بهبود ببخشند که تعداد کاربران و دانلودها صحت این موضوع را تایید می‌کند.

افزایش تعداد کاربران پیام رسان‌های بومی

در دو سال گذشته بیش از 5400 روستای جدید به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند و تعداد روستاهای دارای دسترسی به محتوای داخلی شبکه ملی به 37 هزار و 47 روستا افزایش یافته است. همچنین بیش از 87 درصد مدارس شهرها و روستاهای بالای 20 خانوار به خصوص مناطق محروم به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند و با وزارت آموزش و پرورش برای هوشمندسازی مدارس و اجرای ماده 67 قانون برنامه ششم توسعه تفاهم‏نامه اقدام مشترک امضا شده است.

گفتنی است ترافیک VOD در دو سال اخیر، 300 درصد رشد یافته و تماشای تلوزیون اینترنتی بر بستر شبکه ملی اطلاعات نیز 100 درصد رشد داشته است. هم‌چنین تعداد کاربران پیام‏رسان‏‌های بومی به بیش از 20 میلیون کاربر افزایش یافته است و تعداد اپلیکیشن‏‌های بومی تلفن همراه به بیش از 250 هزار عدد رسیده که حاکی از افزایش دو برابری در این زمینه است.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!