سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

بیش از 70 میلیون ایرانی از اینترنت استفاده می‌کنند

بیش از 70 میلیون ایرانی از اینترنت استفاده می‌کنند

تاریخ درج: ۱۳۹۸/۵/۲۷ تعداد بازدید: 370

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، در سال 1993، ایران به اینترنت دسترسی یافت. از آن زمان، تعداد کاربران اینترنت در ایران روند افزایشی داشته‌است. تا جایی که در سال 2018، ایران به لحاظ سرعت اینترنت در دسترسی برای کاربران خانگی، در بین 207 کشور در جایگاه 118 قرار داشت. طبق آمار اسپیدتست در سال 2019 سرعت اینترنت موبایل ایران در رده 56 و سرعت اینترنت ثابت ایران در رده 130 جهان قرار دارد.

بیش از 70 میلیون ایرانی از اینترنت استفاده می‌کنند

اینترنت در ایران اکثراً محدود به وب‌گردی و ارتباطات راه‌دور است، اما تحقیقات جدید نشان می‌دهد که تجارت الکترونیکی و وبگاه‌های تجاری ایران در سطح منطقه پربازدیدتر از کشورهای همسایه هستند. برای کارهای دیگری مثل رزرو اینترنتی هتل‌ها، بلیت‌های چارتری و تورها، خانه معلم برای فرهنگیان، بلیت قطارهای نوروزی، بلیت هواپیماها و کشتی‌ها، ثبت نام اینترنتی و ارسال و دریافت ایمیل نیز از اینترنت استفاده می‌شود.

سیده فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در آخرین مصاحبه خود در خصوص کاربران اینترنت کشور چنین گفت: تعداد کاربران در فضای مجازی از 300 هزار نفر در سال 92 به 70 میلیون کاربر در سال جاری رسیده است که این تعداد از پهنای باند تلفن همراه برای حضور در فضای مجازی استفاده می‌کنند.

البته بر اساس آمار سامانه مديریت ضريب نفوذ اينترنت كشور، تا پایان سال 92 ضریب نفوذ اینترنت در ایران 49.13 درصد بوده است، که با توجه به این درصد به نظر نمی‌رسد عدد 300 هزار آمار دقیقی باشد.

طبق صحبت‌های ذوالقدر، در حال حاضر پلیس فتا در 174 شهر فعالیت دارد و قرار است 150 شهر دیگر نیز به این لیست اضافه شوند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!