سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، مدتی است که اپراتورهای اراده دهنده اینترنت کشور از شرایط و هزینه‌های مربوط به تامین اینترنت ناراضی هستند و هفته گذشته شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت ADSL در نامه‌ای به وزیر ارتباطات خواستار افزایش 50 درصدی تعرفه اینترنت شده‌اند و دلیل آن را افزایش بالای هزینه‌ها و کاهش تعداد مشترکین به دلیل استفاده از اینترنت موبایل عنوان کرده‌اند که باعث کاهش درآمد این اپراتورها شده است.

در پی این اتفاقات وزارت ارتباطات در وب‌سایت رسمی خود در خصوص تبدیل اینترنت از ADSL به VDSL، برای افزایش کیفیت خدمات و سرعت اینترنت نظرسنجی انجام داد.

آیا موافق افزایش قیمت اینترنت در قبال کیفیت بهتر هستید؟

در این نظرسنجی از کاربران سوال شده است که آیا حاضرند هزینه بیشتری برای افزایش کیفیت خدمات و سرعت اینترنت از ADSL به VDSL پرداخت کنند؟

در ابتدای این نظرسنجی کاربران مخالف افزایش هزینه بودند، اما با گذشت زمان درصد بیشتری با افزایش هزینه موافقت کردند. تا ساعت 11 صبح امروز 55 درصد به این پرسش جواب منفی داده و 45 درصد کاربران موافق پرداخت هزینه بیشتر در قبال افزایش کیفیت سرویس اینترنت و رفتن به سمت سرویس VDSL هستند.

این در حالی است که تا ساعت 12 و 45 دقیقه نتیجه نظرسنجی تغییر کرد و بر اساس آن 76 درصد کاربران موافق افزایش قیمت و 23 درصد مخالف هستند.

تفاوت VDSL و ADSL چیست؟

عملکرد VDSL، در اغلب موارد مشابه ADSL است. عليرغم شباهت‌های موجود در اين زمينه اختلافات متعددی نيز وجود دارد. VDSL قادر به ارائه سرعت 52 مگابيت در ثانيه برای ارسال اطلاعات از اينترنت به کاربر (Downstream) و 16 مگابيت در ثانيه برای ارسال اطلاعات کاربر بر روی اينترنت (Upstream) است. سرعت‌های فوق به مراتب بيشتر از ADSL است. در ADSL حداکثر سرعت ارسال اطلاعات از اينترنت به کاربر، 8 مگابيت در ثانيه و سرعت ارسال اطلاعات از کاربر به اينترنت  800کيلوبيت در ثانيه است. VDSL سرعت بالای خود را مديون محدودتر شدن فاصله بين مشترکين و مرکز ارائه دهنده سرويس فوق است . حداکثر مسافت موجود 4000 فوت (1200 متر) است .نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!