سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

پوشش اینترنت 5G برای کاربران خانگی اینترنت

پوشش اینترنت 5G برای کاربران خانگی اینترنت

تاریخ درج: ۱۳۹۸/۴/۱ تعداد بازدید: 452

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند و به نقل از محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، فرآیندهای آماده‌سازی و تست‌های مرتبط با اینترنت نسل پنجم در تهران در حال انجام است.

پوشش اینترنت 5G برای کاربران خانگی اینترنت

با توجه به صجبت‌های چهرمی از آنجایی که اجرای شبکه نسل پنجم اینترنت نیازمند وضع برخی مقررات است، این نسل از اینترنت بر کاهش تأخیر در اتصال، افزایش سرعت و بهبود کیفیت تأثیر زیادی دارد و تأثیر آنچنانی بر قیمت تعرفه‌ها نخواهد داشت.

تفاوت اینترنت 5g و 4g چیست؟

گفتنی است اینترنت نسل پنجم دو ویژگی مهم دارد که به شرح زیر است:

1- اینترنت نسل پنجم یا همان 5G این امکان را برای کاربران خود فراهم خواهد کرد که بتوانند با سرعتی حدود 40 برابر اینترنت نسل چهارم یا  4G  به گشت و گذار در فضای مجازی و اینترنت بپردازند و این بدان معناست که اگر روزی ویدیوهای سه بعدی و 8K هم فراگیر شوند، مشکلی در تماشای آن ها پیش نخواهد آمد و دانلود فیلم های سه بعدی هم در طول سه ثانیه انجام می شود.سس

2- دومین ویژگی 5G را می توان مسئله تاخیر بسیار پایین ارسال و دریافت اطلاعات آن دانست چرا که در اینترنت 4g میزان تاخیر 40 میلی ثانیه تا 60 میلی ثانیه است که با وجود اینکه بسیار پایین یعنی چیزی حدود 10 میلی‌ثانیه اطلاعات را ارسال نمایید. برای مثال، این ویژگی به یک تماشاگر بازی فوتبال در استادیوم این امکان را می‌دهد تا بازی را هم زمان از طریق چند دوربین در زاویه های مختلف و بدون حتی ثانیه‌ ای تاخیر به تماشا بنشیند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص استفاده از اینترنت نسل پنجم در بخش‌های دولت و خانگی نیز گفت: پوشش عمده اینترنت نسل پنجم برای کاربران خانگی است و ارتباطات ادارات که شامل بخش‌های خصوصی و دولتی و شرکت‌ها است بیشتر از طریق فیبر نوری خواهد بود.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!