سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب سایت رند، شرکت هواپیمایی ایرفرانس قصد دارد با استفاده از فناوری لای فای خدمات اینترنت پرسرعت خود را با سرعت 100 مگابیت در ثانیه در پروازهای مختلف ارائه دهد.

به گزارش ونچربیت، شرکت هواپیمایی ایرفرانس قصد دارد با استفاده از فناوری لای فای خدمات اینترنت پرسرعت خود را با سرعت 100 مگابیت در ثانیه در پروازهای مختلف ارائه دهد. خدمات یادشده توسط ایرفرانس با همکاری شرکت هایی همچون Oledcomm و Latécoère Group و نیز دانشگاه Paul Sabatier ارائه می شود.

ارائه اینترنت در پروازهای هواپیمایی با استفاده از تکنولوژی LIFI
فناوری یادشده به مسافران پروازهایی که در ارتفاع حداکثر 30 هزارپایی ( حدود 9 کیلومتر) از سطح دریا انجام می شود، امکان می‌دهد به خدمات مختلف اینترنتی دسترسی داشته باشند.

پیش از این از فناوری لای – فای برای اتصال به اینترنت با حداکثر سرعت 23 مگابیت در ثانیه استفاده شده بود، اما این بار قرار است این سرعت به 100 مگابیت در ثانیه برسد. مسیرهای پروازی که این خدمات در آنها ارائه می شود، هنوز اعلام نشده، اما به نظر می‌رسد با توجه به هزینه بالای استفاده از این فناوری تعداد علاقمندان به دسترسی به اینترنت بدین شیوه در هواپیما چندان زیاد نباشد.

لای فای چیست؟

لای‌فای زیرمجموعه‌ای از ارتباطات بی‌سیم نوری (OWC) است و می‌تواند مکملی برای ارتباطات فرکانس رادیویی یا جایگزینی برای فناوری‌های همه‌فرستی باشد. در فناوری وای-فای از امواج رادیویی استفاده می‌شود، اما در لای-فای برای انتقال اطلاعات از طیف نور مرئی، فروسرخ و نزدیک به فرابنفش استفاده می‌شود. این فناوری بخشی از فناوری‌های ارتباطات نور مرئی است که توانایی حمل حجم بسیار بیشتری از اطلاعات را دارد و به عنوان راه حلی برای غلبه بر محدودیت‌های پهنای باند فراکانس رادیویی پیشنهاد شده است.


نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!