سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

تعداد سایت‌های ایرانی ثبت شده در سال 98 چه تعداد است؟

تعداد سایت‌های ایرانی ثبت شده در سال 98 چه تعداد است؟

تاریخ درج: ۱۳۹۸/۳/۲۱ تعداد بازدید: 723

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، بر اساس آخرین آماری که مرکز ثبت دامنه کشوری ایران از تعداد سایت‌های ایرانی که در داخل کشور از سوی کاربران به ثبت رسیده است، منتشر کرده است، تا خرداد ماه سال 98 حدودا یک میلیون و 63 هزار و 902 دامنه ایرانی ثبت شده است.

طبق آمار گفته شده، تعداد دامنه‌های ثبت شده تا خرداد 98 در مقایسه با سال 97 حدودا 60 هزار پسوند جدید افزایش داشته است.

از میان تعداد دامنه‌های ایرانی ثبت شده در کشور، پسوند .ir با یک میلیون و 55 هزار و 386 دامنه، بیشترین تعداد دامنه اینترنتی را از میان وب‌سایت‌های ایرانی به خود اختصاص داده است. علاوه بر پسوند .ir تعداد پسوندهای ثبت شده دیگر به این شرح است: 

پسوند .co.ir حدودا 3976 دامنه، شمار دامنه‌های ثبت شده با پسوند فارسی ایران 1879 دامنه، شمار دامنه‌های ثبت شده با پسوند ac.ir حدود 1335 دامنه، تعداد سایت‌های با پسوند gov.ir بالغ بر 222 دامنه است.

علاوه بر پسوندهای گفته شده، تعداد دامنه‌های فعال به ثبت رسیده با پسوند sch.ir حدود 262 دامنه، با پسوند org.ir بالغ بر 301 و id.ir حدودا 508 دامنه برآورد شده است.

گفتنی است پسوند net.ir با داشتن تنها 33 دامنه، کمترین تعداد پسوند اینترنتی ثبت شده در کشور محسوب می‌شود.

جالب است بدانید ایران با رشد سالانه 45 درصد، در میان چهار کشور برتر جهان از نظر رشد دامنه اینترنتی قرار دارد و حتی از نظر تعداد دامنه اینترنتی فعال از کشورهایی همچون سنگاپور، مالزی، هنگ‌کنگ، ترکیه، اسلواکی، یونان و فنلاند هم پیشی گرفته است.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!