سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند و به نقل از مجید حقی معاون امور پستی ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری، در آخرین تلاش‌های رگولاتوری برای جلوگیری از ارسال پیامک‌های تبلیغاتی انبوه، لیست 70 شرکت مختلف ارسال کننده پیامک به پلیس فتا ارجاع داده شد.

اعلام لیست 70 شرکت مختلف ارسال‌کننده پیامک تبلیغاتی مزاحم

طی سال‌های اخیر ارسال پیامک‌های متعدد تبلیغاتی در طول شبانه روز به مشترکین تلفن‌های همراه ، باعث نارضایتی و اعتراض کاربران اپراتورها گردیده است. نکته‌ای که در مورد این پیامک‌ها وجود دارد غیر واقعی و جعلی بودن اکثر این پیامک‌ها می‌باشند، به گونه‌ای که به اعتقاد کاربران بیشتر این پیامک‌ها باعث مزاحمت می‌شوند تا اطلاع رسانی و تبلیغات.

استارت یافتن راه حل برای خلاص شدن از شر پیامک‌های مزاحم تبلیغاتی، تقریبا از دو سال قبل در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در زیر مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات زده شد و حتی ماه قبل اسامی دو شرکت به نام‌های "داتیس شهر راز" و "تک رایان سپهر" که مربوط به دو برادر در تامین سیم کارت‌های ارسال پیامک‌های مزاحم تبلیغاتی بود، اطلاع‌رسانی شد.

با توجه به صحبت‌های حقی برخی از شرکت‌های متخلف توانایی ارسال پیامک‌های تبلیغاتی مزاحم به شماره‌هایی را دارنند که با استفاده از سامانه #800* (ستاره 800 مربع)‌ دریافت هرگونه پیامک تبلیغاتی را برای شماره‌های خود مسدود کرده‌اند.

وی گفت: اپراتورهای تلفن همراه باید از ارائه خدمات مستقیم یا غیرمستقیم به این دسته از شرکت‌ها جلوگیری کنند و این شرکت‌ها نیز وظیفه دارند ارایه سرویس‌های غیرمجاز و همچنین تبلیغات خود در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی مبنی بر ارایه چنین سرویسی‌هایی را متوقف کنند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!