سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت و به نقل از محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ترویج شایعه و اخبار دروغ یکی از آفت‌های نظام انتقال اطلاعات در فضای مجازی است. به همین دلیل در پژوهشگاه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای کمک به سواد رسانه‌ای، سامانه‌ای در حال طراحی است که این سامانه بتواند صحت و راستی اخبار را ارزیابی کند و مشخص کند آیا منبع این خبر موثق است یا خیر.

در واقع متاسفانه این روزها خبرهای دروغ و جعلی بسیار زیادی در فضای مجازی در حال انتشار است که حتی برخی از آنها تاثیرات زیان باری بر روی جامعه و مردم می‌گذارند، که جهرمی یکی از راه‌های مقابله با این شایعه‌ها را افزایش قدرت سنجش و ارزیابی اخبار توسط مردم عنوان کرد.

وی در این خصوص گفت: باید ابزارهایی در اختیار مردم قرار گیرد که قدرت آنها برای سنجش و ارزیابی اخبار افزایش یابد برای تحقق این مهم باید مجموعه‌هایی شکل گیرد که اخبار را بررسی و صحت آنها را به مردم گزارش دهند.

جهرمی تصریح کرد: بهترین شیوه این است که ما فعالانه برخورد کنیم یعنی اگر قرار است اتفاقی رخ دهد نگذاریم دیگران ابتدا مسائل را بازگو کنند بلکه خودمان با صداقت و درستی مطالب را با مردم در میان بگذاریم.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!