سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

فریب اپلیکیشن‌های افزایش سرعت اینترنت را نخورید

فریب اپلیکیشن‌های افزایش سرعت اینترنت را نخورید

تاریخ درج: ۱۳۹۸/۲/۱۲ تعداد بازدید: 422

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، از آنجایی که این روزها اغلب کارهای روزمره مهم و حتی ساده‌ترین مسائل با استفاده از اینترنت انجام می‌شود، بسیاری از کاربران به دنبال افزایش سرعت اینترنت خود هستند.

در واقع تا چند سال پیش، برخی از مسوولان معتقد بودند فناوری اطلاعات و اینترنت، جزو کالاهای لوکس است و اینترنت 128 کیلوبیتی برای دسترسی مردم کافی است. اما روند استفاده از اینترنت باعث شد که سرعت‌های کیلوبیتی در اینترنت دایال‌آپ، رفته‌رفته جای خود را به فناوری ADSL بدهند، که سرعتی به مراتب بیش‌تر داشته و سرعت‌هایی تا 512 کیلوبیت بر ثانیه و حتی 16 مگابیت را هم پوشش می‌دهند و اکنون نوبت به فیبر نوری است که سرعت‌هایی به مراتب بالاتر را برای کاربران به ارمغان آورد.

فریب اپلیکیشن‌های افزایش سرعت اینترنت را نخورید

همان طور که می‌دانید در فروشگاه برنامه‌های اندرویدی، اپلیکیشن‌های متعددی تحت عنوان افزایش سرعت اینترنت وجود دارد که متاسفانه بسیاری از آنها توسط افراد سودجو ساخته شده‌اند و هیچ تاثیر مثبتی بر روی سرعت اینترنت ندارند. حتی در برخی موارد دیده شده که این برنامه‌ها به خاطر تبلیغات‌های مکرر موجود، باعث کاهش سرعت گوشی و بروز مشکل می‌شوند.

طبق اعلام مرکز ماهر  (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای رایانه‌ای) متاسفانه برنامک‌های متعددی تحت عنوان "افزایش سرعت اینترنت" در فروشگاه‌های برنامک‌های اندرویدی وجود دارند. این برنامک‌ها با ظاهرسازی و ادعاهای دروغین سعی در ترغیب کاربران به نصب برنامک را دارند اما هیچ‌کدام نمی‌توانند منجر به افزایش سرعت اینترنت شوند، چرا که چنین کاری در دنیای واقعی عملی نیست.

حتی ممکن است به محض آن که کاربر برنامه مورد نظر را نصب کرد به او اعلام کند که سرعت اینترنت شما بسیار کم است و  سپس با نمایش اعلان‌های متفاوت بعد از چند ثانیه، ادعا کند که سرعت اینترنت افزایش یافته است. اما واقعیت چیزی غیر از این است.

طبق بررسی که مرکز ماهر بر روی 29 اپلیکیشن با بیش از 127 هزار کاربر انجام داد به این نتیجه رسید که در واقع این برنامه‌ها در بسیاری از موارد هیچ تغییری در سرعت اینترنت شما ایجاد نمی‌کنند، حتی گاهی اوقات کنترل گوشیتان را نیز به دست می‌گیرند و می‌توانند به محتویات داخل تلفن همراهتان نیز دسترسی پیدا کنند!!نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!