سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند و به نقل از اسماعیل رادکانی معاون شرکت ارتباطات زیرساخت، از آنجایی که پرداخت‌های شرکت ارتباطات زیرساخت در بخش بین‌الملل به‌صورت ارزی صورت می‌پذیرد، بنابراین باتوجه به افزایش هر روزه قیمت ارز هزینه مکالمات بین الملل نیز  تغییر می‌کند.

هزینه مکالمات بین الملل با تغییر نرخ ارز، افزایش می‌یابد

با توجه به صحبت‌های رادکانی، مبنای سطح‌بندی کشورها در برقراری تماس بین الملل، نرخی است که اپراتور خارجی برای انتقال ترافیک از کشور ما اعلام می‌کند و از آنجایی که این نرخ، ارزی است، پس با تبدیل آن به ریال شاهد قیمت های نجومی خواهیم بود.

بسیاری از کشورها نرخ مکالمات خود را بر اساس یک سطح بندی تعیین می‌کنند و ممکن است نرخ گذاری اپراتورهای خارجی در هنگام برگزاری رویدادهای مناسبتی کاهش یا افزایش قیمت داشته باشند. برای مثال کشور روسیه در زمان برگزاری جام جهانی، افزایش قیمت قابل‌توجهی برای مکالمات در این کشور در نظر گرفته بود.

اردکانی در مورد واگذاری خدمات تماس بین الملل به بخش خصوصی نیز صحبت  کرد و گفت در حال حاضر منتظر  ابلاغ مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات هستیم و پس ‌از آن روند اجرایی واگذاری این خدمات به اپراتورهای ارتباطی صورت می‌پذیرد.

جالب است بدانید ایران در سال 97 از میان تمام کشورهای موجود در دنیا بیشترین مکالمه بین الملل را با کشور افغانستان داشته است.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!