سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

آیا اینترنت در سال 98 گران می‌شود؟

آیا اینترنت در سال 98 گران می‌شود؟

تاریخ درج: ۱۳۹۸/۱/۸ تعداد بازدید: 805

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند و به نقل از حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ایران با توجه به مقیاس‌های جهانی، ارزان‌ترین قیمت اینترنت را دارد، و این موضوع هم در حوزه اینترنت ثابت و هم در حوزه اینترنت موبایل صدق می‌کند.

از آنجایی که این روزها بسیاری از مردم ایران برای انجام کارهای روزمره خود از اینترنت استفاده می‌کنند، گلایه همیشگی کاربران اینترنت در کشور چه در بخش اینترنت ثابت و چه تلفن همراه قیمت استفاده از آن است.

آیا اینترنت در سال 98 گران می شود؟

البته طبق صحبت‌های رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به نظر می‌رسد وی با نظر کاربران مخالف است، زیرا جوشقانی در این خصوص گفت:  یک واقعیتی وجود دارد و آن اینکه مردم بر اساس درآمد و وضعیت اقتصادی خودشان معتقدند که قیمت اینترنت در ایران گران است، در مقابل اپراتورها با توجه به هزینه‌های بالای سرمایه‌گذاری و نگهداری معتقدند که قیمت اینترنت در ایران ارزان است.

وی در ادامه گفت: با توجه به فضای رقابتی حاکم میان اپراتورها قیمت اینترنت در ایران بالا نیست. به عنوان مثال در حوزه موبایل اپراتورها می‌توانند هر گیگابیت بر ثانیه را بر حسب مصوبات تا 40 هزار تومان به فروش برسانند. این در حالی است که در راستای فضای رقابتی میانگین قیمت هر گیگابیت بر ثانیه 3.5 تا 4 تومان است. و در حوزه اینترنت ثابت نیز قیمت‌ها به‌مراتب پایین‌تر می‌باشد.

جوشقانی از جمله وظایف رگولاتوری را ایجاد توازن میان خواسته‌های کاربران اینترنت و اپراتورهای اینترنتی عنوان کرد و گفت: در این شرایط ما به‌عنوان وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی موظف هستیم که یک نوع توازن برقرار کنیم. تمام تلاش وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به‌عنوان رگولاتوری یا مقررات گذرا این است که قیمت‌های ارائه خدمات اینترنت توسط اپراتورها از آنچه اکنون ارائه می‌شود بالاتر نرود.

در همین راستا همه هدف ما این است که هزینه‌های اپراتورها را کاهش دهیم، زیرا وقتی هزینه‌ها کاهش پیدا کند، می‌توان مانع از افزایش قیمت ارائه خدمات آنها شد.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!