سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، از عصر چهارشنبه هشتم اسفندماه 97 ، اپلیکیشن‌های پرکاربرد ایرانی در گوشی‌های اپل از دسترس خارج شدند که با این اتفاق بحث‌های زیادی درباره این مسدودسازی در شبکه‌های اجتماعی به راه افتاد و این موضوع تبدیل به سرفصل بسیاری از خبرها شده است.

با تحریم اپلیکیشن‌های ایرانی، روزانه 70 هزار آیفون در ایران قطع می‌شوند

در پی این تحریم‌ها محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از خاموش شدن روزانه 70 هزار گوشی آیفون در شبکه خبر داد و گفت: با ادامه این وضع اپل حجم زیادی از کاربران خود را از دست خواهد داد.

جهرمی امروز در جلسه سالیانه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای گفت: در سال 89 اپل ایران را تحریم کرد اما نه تنها تقاضای گوشی آیفون در ایران کمتر نشد، بلکه بیش‌تر هم شد.  نکته جالب این است که طبق آمار رگولاتوری در این مدت روزانه 7000 گوشی آیفون وارد شبکه کشور شده و رجیستر می‌شد اما به دلیل تحریم یک طرفه روزانه 70 هزار گوشی فعال داخل شبکه نیز، خاموش می‌شوند.

جهرمی در ادامه گفت:  امروز 21 اسفند مصادف است با صد و چهل و دومین سال تأسیس وزارت ارتباطات، علاوه بر این  امروز سالروز ابداع وب می‌باشد. تلفن ثابت زمانی که آمد فاصله شهرها را به‌شدت کوتاه کرد. تلفن همراه که آمد فاصله افراد را کاهش داد. اینترنت اشیا که در حال ظهور و بروز است، می‌خواهد اشیا را به یکدیگر نزدیک کند. تصور کنید چه رخداد عظیمی قرار است رخ دهد.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!