سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند و به نقل از صادق عباسی شاهکوه مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، این روزها خسارت قطعی و خرابی شبکه فیبرنوری ناشی از عملیات راهسازی در جاده‌ها دیگر مانند گذشته نیست و طبق قرادادی که با شرکت وزارت راه بسته شده است از این به بعد دیگر عملیات راهسازی در جاده‌ها، موجب قطع اینترنت فیبر نوری نخواهد شد. 

عملیات راهسازی دیگر موجب قطع اینترنت فیبرنوری نخواهد شد

گفتنی است شبکه فیبرنوری کشور از مسیر جاده‌ها عبور می‌کند. به همین دلیل در سال‌های گذشته عملیات راهسازی به شبکه فیبرنوری خسارت وارد می‌کرد و موجب قطعی اینترنت می‌شد، اما با توجه به صحبت‌های عباسی، هم اکنون با تفاهمنامه و هماهنگی که با وزارت راه، انجام شده است، در چندسال اخیر این مشکل برطرف شده و اقدامات به صورت هماهنگ انجام می‌شود.

توجه داشته باشید در شرایط فعلی معمولا عملیات راهسازی در جاده‌ها، اشکالی در ارتباط با شبکه فیبر ایجاد نمی‌کند و شرایط خوب است و برآورد خسارت دیگر مثل قبل نیست.
عباسی افزد: اگر قرار باشد عملیات راهسازی جاده‌ای صورت گیرد و ناچار باشند فیبری را قطع کنند، ماموران عملیات با ما هماهنگ بوده و ما با مسیرهای جدید، ارتباطمان را برقرار می‌کنیم و مشکل ارتباط خیلی به ندرت پیش می‌آید. حتی اگر اختلال ارتباطی هم پیش بیاید، ظرف مدت زمان کوتاه (حداکثر 4 ساعته)، این قطعی شبکه، اصلاح و برطرف می‌شود.
در حال حاضر قانونی به نام صیانت از فیبر نوری در کشور تصویب شده است، که با وجود این قانون اگر کسی بخواهد خسارتی به شبکه فیبرنوری کشور وارد کند، طبق این قانون، باید جبران خسارت کند و این بازدارندگی خوبی ایجاد کرده است.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!