سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، سرانجام پس از 13 سال ریاست علیرضا قلمبر دزفولی، طبق جلسه‌ای که صبح امروز برگزار شد اعضای هیئت مدیره ایرانسل، دکتر بیژن عباسی آرند را به عنوان مدیرعامل جدید شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل معرفی کردند.

حدودا یک ماه پیش خبر برکناری قلمبر دزفولی توسط مسوولین ایرانسل اعلام شد و با وجود آن که به طور واضح جانشین وی معرفی نشده بود، اما از همان ابتدا برخی افراد عباسی آرند را یکی از گزینه‌های مناسب برای این جایگاه می‌دانستند. 

علیرضا قلمبر دزفولی کیست و چه خدماتی برای ایرانسل انجام داد؟

علیرضا قلمبر دزفولی در کل مدت 13 سال فعالیت ایرانسل مدیرعامل آن بوده است. در طول مدت فعالیت وی ایرانسل پیشرفت‌های زیادی داشته است و حتی به عنوان اولین اپراتور دیتای کشور معرفی شده است. 

معرفی بیژن عباسی آرند به عنوان مدیرعامل جدید ایرانسل

گفتنی است وی پیش از مدیرعاملی ایرانسل در سمت‌های مدیریت عاملی صنایع مخابرات (صما) شرکت صاایران و ریاست مخابرات شهر دزفول نیز فعالیت داشته است.

همان طور که می‌دانید نقطه قوت ایرانسل، ارائه خدمات اینترنتی قوی به مشترکینش است. سیر تکامل اینترنت ایرانسل به شرح زیر است که همگی در مدت مدیریت علیرضا قلمبر دزفولی روی داده است:

ایرانسل برای نخستین بار در ایران خدمات اینترنت همراه بر پایه نسل 2.5G تلفن همراه را در زمستان سال 85 به ایرانیان ارائه کرد و پس از مدتی در بهار سال 1386، این خدمات را به نسل 2.75 (EDG) ارتقا داد. در سال 1387، ایرانسل برای نخستین بار خدمات اینترنت پرسرعت بی سیم ثابت مبتنی بر فناوری WiMAX را در ایران عرضه کرد و پس از آن و در پی پایان دوران انحصار رایتل بر فناوری 3G برای نخستین بار در ایران در سال 93 فناوری  4G/LTE را به ایرانیان عرضه کرد.

از دیگر افتخارات بدست آمده در دوران ریاست دزفولی، مربوط به سال 1392 می‌باشد که ایرانسل در دهمین جشنواره ملی قهرمانان صنعت ایران به عنوان یکی از 100 برند برتر ایران شناخته شد.

بیژن عباسی آرند مدیرعامل جدید ایرانسل کیست؟

بیژن عباسی آرند متولد مرداد 1353 شهر یاسوج است. بیژن عباسی فارغ التحصیل مهندسی الکترونیک دانشگاه شیراز، فوق لیسانس و دکترای مخابرات از دانشگاه تربیت مدرس است و در سال 1387 موفق به اخذ مدرک فوق دکترای مخابرات از همین دانشگاه شد.

 معرفی بیژن عباسی آرند به عنوان مدیرعامل جدید ایرانسل

گفتنی است عباسی نیز همچون دزفولی پیش از این، در حوزه مدیرعاملی شرکت صاایران شیراز (صنایع الکترونیک شیراز) به فعالیت می‌پرداخت. در واقع وی چهارمین نفر از مدیران عامل اپراتورهای تلفن همراه ایران خواهد بود که از صاایران وارد  صنعت تلفن همراه ایران در لایه مدیرعاملی شده است.

از جمله دیگر فعالیت‌های بیژن عباسی که تا به حال به آن پرداخته است، شامل: هفت سال عضویت در هیات علمی، 16 سال استادیاری و تدریس در دانشگاه تربیت مدرس به ویژه در حوزه‌های آنتن‌های مخابراتی، تجهیزات ارتباطی ماکرویو، لینک‌های رادیویی و مخابرات سلولی به همراه مسئولیت استاد راهنمایی ده‌ها پایان‌نامه حوزه مخابرات همین دانشگاه، چاپ بیش از 30 مقاله در نشریات مرجع علمی، ارائه مقاله در بیش از 60 کنفرانس علمی، کسب رتبه اول المپیاد ریاضی استان، کسب رتبه دوم جشنواره جوان خوارزمی در سال 1382 (رتبه اول بخش مهندسی)، عضویت در انجمن مهندسین برق و الکترونیک، عضویت در کمیته C41 و عضویت در مرکز تحقیقات مخابرات ایران می‌باشد.

وب سایت رند ضمن قدردانی از زحمات، تلاش‌ها و اثرگذاری‌های فراوان جناب آقای مهندس دزفولی که موجبات تحولی عظیم در فضای ارتباطات کشور را فراهم آوردند، برای مدیریت محترم عامل جدید، جناب آقای دکتر عباسی آرزوی موفقیت، توفیق و پیشرفت هرچه بیشتر را دارد.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!