سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

آغاز احداث 4960 کیلومتر فیبرنوری

آغاز احداث 4960 کیلومتر فیبرنوری

تاریخ درج: ۱۳۹۷/۱۱/۳۰ تعداد بازدید: 2248

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، چندی پیش محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن واکنش نسبت به نارضایتی مردم از استفاده نسل سوم یا چهارم ارتباطات در حاشیه‌ شهرها و جاده‌ها، یکی از راه‌های حل این مشکل را فیبرنوری عنوان کرد.

آغاز احداث 4960 کیلومتر فیبرنوری

وی در صفحه خود در یکی از شبکه‌های اجتماعی این گونه نوشت: مردم از کیفیت ارتباطات نسل 3 یا چهارم در حاشیه شهرها و یا جاده‌ها راضی نیستند. چرا؟ به زبان ساده: چون شیر آب 2 اینچی از لوله‌ای نیم اینچی تغذیه می‌شود. با فیبرنوری این مشکل برطرف می‌شود. از امروز، عملیات احداث 4960 کیلومتر فیبرنوری برای حل این مشکل، آغاز شد.

از این رو مهرداد ترابیان مجری طرح توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره جزییات شروع عملیات احداث نزدیک به 5 هزار کیلومتر فیبرنوری در کشور گفت: فیبرنوری زیرساخت توسعه ارتباطات به حساب می‌آید. از این رو برای ایجاد ارتباطی با کیفیت و با سرعت بالا تعدادی از روستاهای کشور، طرحی برای کشیدن نزدیک به 5 هزار کیلومتر فیبرنوری برای ایجاد با ظرفیت و کیفیت بیشتر ارتباطات تدوین و به مرحله اجرا درآمد.

با توجه به صحبت‌های ترابیان، پروژه احداث 4960 کیلومتر فیبر نوری از ماه گذشته به عنوان پایلوت در استان چهارمحال و بختیاری اجرا شده است و ظرفیت بیشتری به استان‌های محروم‌تر همچون فارس، کرمان، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و خراسان شمالی اختصاص پیدا کرده است.

به گفته ترابیان، مطابق برنامه‌ریزی انجام شده در استان‌های محروم، عملیات کشیدن بین 200 تا 300 کیلومتر و مابقی استان‌ها 100 کیلومتر فیبرنوری اجرایی می‌شود.

طبق برنامه ریزی صورت گرفته شده قرار است تا پایان شهریور ماه سال 98  احداث آن به پایان برسد.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!