سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

آیا سال 98 اینترنت نسل 5 تلفن همراه وارد ایران می‌شود؟

آیا سال 98 اینترنت نسل 5 تلفن همراه وارد ایران می‌شود؟

تاریخ درج: ۱۳۹۷/۱۱/۱۸ تعداد بازدید: 301

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن حضور و دیدار با فعالان و نخبگان حوزه فناوری ارتباطات سمنان در روز چهارشنبه، 17 بهمن ماه 97 از انجام تحقیقات و مراحل آزمایشی برای راه‌اندازی اینترنت نسل 5 در کشور سخن گفت.

با توجه به صحبت‌های جهرمی، از جمله کاربردهای اینترنت نسل 5 می‌توان به شهر هوشمند یا رانندگی هوشمند اشاره کرد. البته برای این دو هدف تنها اتصال به اینترنت 5G کافی نیست، بلکه در رانندگی هوشمند ما باید جاده‌های هوشمند و شهر هوشمند نیز داشته باشیم  و برای شهر هوشمند باید IOT درستی داشته باشیم و مکانیزم‌های خانه هوشمند را در آن پیاده‌سازی کنیم و برای آن مطالعات لازم است که این مطالعات در حال انجام است.

آیا سال 98 اینترنت نسل 5 تلفن همراه وارد ایران می‌شود؟

در واقع این روزها دیگر در اینترنت نسل 5، تنها سرعت اینترنت ملاک نیست.

جهرمی در خصوص اولویت‌های وزارت ارتباطات گفت: چیزی که در حوزه تکنولوژی باید پیش ببریم موضوع توسعه تلفن ثابت و اینترنت خانگی است که در گذشته وضعیت مناسبی نداشت. کشور در موضوع تلفن همراه توسعه خوبی داشت، اما وضعیت تلفن ثابت و اینترنت خانگی چندان مطلوب نبود و در این زمینه اقداماتی از دهه فجر امسال آغاز شده است.

به عنوان مثال از جمله اقدامات انجام شده مربوط به افزایش سرعت اینترنت خانگی شهر دزفول و رساندن سرعت 16 مگابیت بر ثانیه به حداقل 70 مگابیت بر ثانیه می‌باشد.

در ادامه وزیر ارتباطات در مورد شروع ثبت نام تلفن ثابت در روستاها در دهه فجر صحبت کرد و گفت: اکنون بعد از توسعه خوبی که در تلفن همراه داشتیم تمام تمرکز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات روی اینترنت ثابت و خانگی است تا کیفیت بهتری در این زمینه داشته باشیم.

وی تصریح کرد: اگر سرمایه‌گذاری در حوزه تلفن ثابت و اینترنت خانگی انجام شود، تکنولوژی نیز در این زمینه ارتقا می‌یابد. در کل اگر ما بتوانیم در سال 98 به 2.5 میلیون مشترک مشترک برای نسل جدید اینترنت خانگی برسیم، به اهداف خود در این زمینه دست یافته‌ایم.

در پایان جهرمی در مورد آمادگی مخابرات برای ثبت نام کسانی که علاقه مند به استفاده از فیبر نوری هستند صحبت کرد و افزود: کسانی که می‌خواهند از سرعت بالا تا یک گیگابیت بر ثانیه را تجربه کنند می‌توانند از سرویس تانومای مخابرات استفاده کنند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!