سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

آیا شبکه ملی اینترنت موجب کاهش تعرفه‌های آن می‌شود؟

آیا شبکه ملی اینترنت موجب کاهش تعرفه‌های آن می‌شود؟

تاریخ درج: ۱۳۹۷/۱۱/۱۶ تعداد بازدید: 316

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، تقرییا دو سالی از آغاز طرح تفکیک اینترنت داخلی از بین المللی می‌گذرد. از آنجایی که بسیاری از کاربران خواهان کاهش هزینه‌های اینترنت و تعرفه‌ها بودند با اجرای مصوبه‌ 248 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، سازمان فناوری اطلاعات و شرکت مخابرات کشورباید با همکاری شرکت ارتباطات زیرساخت شرایطی فراهم کنند تا ترافیک پهنای باند داخلی به‌صورت جدا از ترافیک پهنای باند بین‌المللی این شرکت در دسترس سایر اپراتورها قرار گیرد. بدین ترتیب پس از تفکیک ترافیک پهنای باند داخلی و بین‌المللی اینترنت، قیمت اینترنت داخلی و بین‌المللی به‌صورت جداگانه و با قیمت متفاوت از هم محاسبه خواهد شد.

در واقع از زمانی که تفکیک اینترنت داخلی از بین الملل آغاز شده قیمت هر گیگ اینترنت ثابت به کمتر از 1000 تومان هم رسیده است.

از زمانی که شبکه ملی اطلاعات برپا شد تعرفه سرویس‌های داخلی به میزان یک سوم سرویس‌های بین‌المللی محاسبه می‌شود. این کاهش تعرفه پس از مدت‌ها، از اول مرداد سال 1395، به‌صورت رسمی شکل اجرایی به خود گرفت و کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، ارائه‌کنندگان خدمات اینترنتی را به اعمال تعرفه‌های جدید ملزم کرد.

با توجه به صجبت‌های صادق عباسی شاهکوه، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، با اجرای طرح تفکیک اینترنت داخلی از بین المللی، کاربران به راحتی می‌توانند میزان اینترنت مصرفی خود را محاسبه کنند.

جهرمی نیز  ضمن صحبت در خصوص کاهش تعرفه اینترنت داخلی نسبت به خارجی، گفت:  با راه‌اندازی مرکز تبادل داده شبکه ملی اطلاعات، یکی از موضوعات اصلی که موجب تمایز این شبکه با شبکه بین‌المللی اینترنت می‌شود، بحث تعرفه دسترسی خواهد بود. این تفاوت قیمت نیز جهت ملموس‌تر شدن فعالیت‌های شبکه ملی اطلاعات است. هم‌چنین شرکت‌های مختلفی که نسبت به عقد تفاهم‌نامه اقدام کرده‌اند، تعرفه خود را برای محتوای داخلی تا حدود 50 درصد کاهش داده‌اند.

طبق صحبت‌های وزیر ارتباطات با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات از سال گذشته تعرفه اینترنت نسبت به قبل حدودا 30 درصد کاهش یافته است. از طرفی اگرچه آنچه توسط مشترک خریداری می‌شود، سرعت اینترنت است، اما با توجه به سقف‌های ارائه‌شده نیز می‌توان مشاهده کرد که حداقل قیمت اینترنت در برخی از سرویس‌ها حتی به کمتر از 1000 تومان برای هر گیگابایت (در سرعت‌های بالاتر) هم رسیده که البته این هزینه تا, 3500 تومان هم متغیر است.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!