سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

 همه 1242 شهر ایران به پوشش نسل 3 و 4 مجهز شدند

همه 1242 شهر ایران به پوشش نسل 3 و 4 مجهز شدند

تاریخ درج: ۱۳۹۷/۱۱/۱۱ تعداد بازدید: 839

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند و به نقل از محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از سال گذشته تاکنون ارتقا بسیاری در لایه‌های مختلف شبکه ملی اطلاعات صورت گرفت و در لایه زیرساخت که وظیفه اصلی وزارت ارتباطات است از 50 درصد شهرهای ایران که زیر پوشش نسل 3 و 4 بوده‌اند امروز به 100 درصد پوشش رسیده و همه 1242 شهر ایران به پوشش نسل 3 و 4 مجهز هستند.

جهرمی در جمع خبرنگاران گفت: امروز هیچ نقطه‌ای در کشور وجود ندارد که کیفیت ارتباطات داخل آن بهتر از کیفیت ارتباطات به سمت بین‌الملل نباشد بنابراین در زیرساخت‌ ایجاد شده به لحاظ کیفیت، خدمات داخلی ارجحیت دارد ضمن اینکه در لایه قیمتی نیز زیرساخت خدمات داخلی برای مصرف کننده نیم‌بها است.

 همه 1242 شهر ایران به پوشش نسل 3 و 4 مجهز شدند

آذری جهرمی همچنین افزود: نرخ رشد توسعه پهنای باند داخلی 317 درصد بود در صورتی که نرخ رشد استفاده از اینترنت 55 درصد بوده که بخش خدمات با استفاده از ظرفیت جوانان یک جریان خدماتی نرم‌افزاری در لایه شبکه ملی ارتباطات شکل گرفت که هر چند انحصارگری در این لایه بسیار زیاد است و برخی افراد اجازه ورود جوانان در این لایه را نمی‌دهند اما تلاش ما بر این است که این موانع را برطرف کنیم.

جهرمی ضمن بیان این موضوع که قصد تصدی گری ندارد، اما آمادگی سازمان را برای همکاری و تعامل بیان کرده است تا مسئولیت به مسئولان اصلی بازگردد.  البته در این مسیر چند اقدام صورت گرفته است، همچون حوزه کودک و نوجوان که با توجه به وجود 13 میلیون کودک و نوجوان در کشور و همچنین آسیب‌پذیر بودن این قشر در برابر تهدیدات مجازی، طرح کودک و اینترنت در حال اجرا است که تاکنون 1.5 میلیون نفر به آن پیوسته‌اند و در ادامه نیز باید از ظرفیت گسترده سازمان‌های مردم‌نهاد برای ترویج آن استفاده شود.

سرعت اینترنت خانگی در ایران 5 برابر شد

وزیر ارتباطات در روز 5 شنبه، 11 بهمن ماه 97 با انتشار توییت جدید خود، از  ارتقا سرعت اینترنت خانگی از  16 مگابیت به حداقل 70 مگابیت در شهر دزفول خبر داد.

وی در توییت خود نوشت: 

"حس خوبیه وقتی تجربه حداکثر سرعت اینترنت خانگی 16 مگابیت به حداقل 70 افزایش پیدا کند. با ارتقا تکنولوژی ADSL به FTTC این کار امکانپذیر است. امروز و در آستانه دهه فجر، شرکت شاتل این تکنولوژی را در دزفول ارتقا داد و 6000 مشترک شاتل در دزفول این حس خوب را تجربه می‌کنند.
به زودی همه ایران"

1100 روستا زیر پوشش تلفن همراه قرار گرفتند

خبر دیگری که امروز جهرمی در توییتر خود از آن خبر داده است، اجرایی شدن طرح بزرگ دولت برای توسعه پوشش تلفن همراه در مناطق محروم سیستان و بلوچستان، کرمان و شرق هرمزگان همزمان با دهه فجر می‌باشد.

محمدجواد آذری جهرمی در توئیتر خود نوشت: وقتی خوشحالی مردم مناطق محروم را می‌بینیم خستگی از تن بیرون می‌رود و انرژی مضاعفی به تیم اجرایی افزوده می‌شود. ساعاتی پیش و در آستانه دهه فجر 1100 روستای فاقد پوشش تلفن همراه در سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و شرق هرمزگان تحت پوشش دو اپراتور تلفن همراه قرار گرفت.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!