سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند و با توجه به گزارش اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) ، رتبه ایران در رده بندی توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در جهان 6 رتبه و در منطقه 4 رتبه بهبود یافته است.

6 پله صعود ایران در رده‌بندی توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات جهان

سازمان برنامه و بودجه با توجه به گزارش اتحادیه جهانی مخابرات در سال 2017 وضعیت شاخص IDI ایران را در جهان و منطقه اعلام کرده است، که با توجه به این گزارش رتبه ایران در جهان به 81 و در منطقه به 16 رسیده است.

کشور ایسلند با امتیاز 8.98 در جایگاه اول شاخص توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات (IDI) در جهان و ایران با امتیاز 5.58 در جایگاه 81 جهان قرار گرفته است.

شاخص توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات یا IDI  عبارت است از شاخص منتشر شده توسط اتحادیه بین‌المللی مخابرات سازمان ملل بر مبنای معیارهای مورد توافق بین‌المللی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات. این شاخص ابزار با ارزشی برای محک زدن مهم‌ترین معیارهای اندازه‌گیری جامعه اطلاعاتی می‌باشد. IDI استانداردی است که دولت‌ها، متصدیان فاوا، آژانس‌های توسعه، محققین و دیگر بازیگران این حوزه می‌توانند برای اندازه‌گیری شکاف دیجیتالی و مقایسه عملکرد فاوا در کشورهای مختلف به کار برند. شاخص توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات بر مبنای یازده معیار فاوا بنا شده است و در سه زیر شاخه دسترسی، مصرف و مهارت‌ها گروه‌بندی شده‌اند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!