سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

تولد ۲۰ سالگی خدمات تلفن همراه در ایران

تولد ۲۰ سالگی خدمات تلفن همراه در ایران

تاریخ درج: ۱۳۹۳/۵/۱۸ تعداد بازدید: 3544

به گزارش پایگاه خبری وب سایت رند ، نوزدهم مرداد سال ۱۳۹۳ ، تولد ۲۰ سالگی سیم کارت و خدمات تلفن همراه در کشورمان است. شرکت ارتباطات سیار در ۲۰ سال پیش یعنی نوزدهم مردادماه سال ۱۳۷۳ اولین سیم کارت های خود را در کشور عرضه کرد. تعداد این سیم کارت های واگذار شده فقط ۴ عدد بود که آن هم در اختیار کارکنان نهاد ریاست جمهوری بود. در همین زمان تعداد ۲۴ ایستگاه رادیویی آماده به کار در استان تهران توانایی پذیرش ۹۲۰۰ سیم کارت بود که با توجه به استقبال حیرت آور و غیر پیش بینی شده مردم ، شرکت مخابرات تصمیم به پوشش سراسری در کشور گرفت.

۲۰ سالگی همراه اول

با توجه به استقبال مردم و با پیشنهاد اولیه وزارت ارتباطات اساسنامه شرکت ارتباطات سیار به تصویب رسید. سرمایه این شرکت مبلغ ۲هزار میلیارد ریال بود و پس از تصویب تمامی امتیازات و احتیاجات مربوط به ارتباط سیار (موبایل) به شرکت ارتباطات سیار ایران سپرده شد.

این روند به سرعت پیش رفت تا جایی که در سال ۱۳۸۶ در راستای خصوصی سازی مخابرات و حضور جدی تر در کسب و کار و تجارت ، این شرکت برای خود اسم تجاری ، آرم (لوگو) ، رنگ اختصاصی و شعارهای تبلیغاتی برگزید و در سال ۱۳۸۹ نیز تبدیل به سهامی عام شد. در سال ۱۳۹۱ این شرکت که نام همراه اول را برای خود انتخاب کرده بود ، با نوسازی و بروز رسانی شبکه خود در نهم بهمن ماه ۱۳۹۱ به عنوان بروزترین شبکه تلفن همراه در کشور شد.

لوگوی همراه اول

اکنون (سال ۱۳۹۳) این شرکت با بیش از ۶۶میلیون کاربر در ۱۲۳۹ شهر ایران و بیش از ۷۰/۰۰۰ کیلومتر از جاده های کشور قابل استفاده است. همچنین قابلیت های فراوانی نیز در خدمت مشترکان قرار داده است که از مهمترین آنها می توان به امکان برقراری ارتباط به رومینگ بین الملل و ارتباط با بیش از ۲۷۱ اپراتور در ۱۱۲ کشور دنیا است.

حال با گذشت ۲۰ سال از آن روزهای اولیه ارائه سیم کارت در کشور باید به این نکته نیز اشاره کنیم که در همان سال ۱۳۷۳ که بهره برداری از سیم کارت در استان تهران آغاز شد ، کشورمان در منطقه به عنوان یک کشور پیشتاز در این زمینه شناخته و در سطح جهانی نیز از تلفن همراه به عنوان یک تکنولوژی جدید و مدرن یاد می شد.

هر چند که در این سال ها مواردی چون ارائه امکانات نسل سوم و چهارم کمی ما را از کشورهای دیگر عقب انداخته است ولی خوشبختانه تمام اپراتورهای تلفن همراه در کشور گام به سوی عرضه خدمات جدید 3G و 4G برداشته اند و شرکت همراه اول نیز به عنوان اولین اپراتور کشور خبر از توانایی ارائه این امکانات به محض اخذ مجوزهای لازم داده است.

وب سایت رند نیز این مناسبت را به اپراتور همراه اول و همه کاربران محترم آن ، تبریک عرض می نماید.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!