سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

60 درصد ایرانی‌های بالای 6 سال به اینترنت دسترسی دارند

60 درصد ایرانی‌های بالای 6 سال به اینترنت دسترسی دارند

تاریخ درج: ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ تعداد بازدید: 168

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند و بر اساس آخرین آماری که از میزان دسترسی خانواده‌های ایرانی به اینترنت و ابزار های فناوری اطلاعات در سال 96 منتشر شده است، شمار کابران اینترنت در کشور نسبت به سال 95 حدودا 10 درصد رشد داشته است.

آمار منتشر شده مربوط به زمستان سال 96 می ‌باشد که از خانواده‌های ایرانی و افراد بالای 6 سال در خصوص میزان دسترسی و استفاده آنها از اینترنت و ابزارهای‌ رایانه‌ای تحقیق شده است

با توجه به بررسی‌های انجام شده در سال 95 تعداد کاربران ایرانی که به اینترنت دسترسی داشتند، 53.23 درصد که این عدد در سال 96 برابر 60 درصد شده است.

گفتنی است تا پایان سال 95 میزان دسترسی خانوار به اینترنت 62.21 درصد و میزان دسترسی خانوار ایرانی به ابزارهای رایانه،61.39 درصد گزارش شده بود، اما در سال 96  این آمار حاکی از آن است که 72.8 درصد خانوار ایرانی به اینترنت دسترسی دارند. به بیان دیگر شمار خانوار متصل به اینترنت 17 میلیون و 963 هزار خانوار اعلام شده است.

توجه داشته باشید طبق تعاریف موجود به کسی کاربر اینترنت گفته می‌شود که در طی 3 ماه گذشته از اینترنت استفاده کرده باشد.

طبق آمار انتشار یافته، در سال 96 تعداد 46 میلیون و 315 هزار و 545 نفر در کشور از اینترنت استفاده کردند از طرفی دیگر تعداد خانوارهای ایرانی متصل به اینترنت برابر با 17 میلیون و 963 هزار خانوار اعلام شده است.

ورورد اینترنت به ایران

اولین بار در سال 1993 اینترنت وارد کشورمان شد.از همان اول اینترنت در ایران طرفداران زیادی داشت و به سرعت در کل کشور پخش شد. با توجه به آماری که در سال 2012 در ایران گرفته شد،  ایران از لحاظ سرعت در میان 178 کشور در  جایگاه 164 قرار گرفت. 

در ایران از همان ابتدا موانع زیادی سر راه پیشرفت اینترنت وجود داشته است. به عنوان مثال یکی از اصلی‌ترین موانع بر سر راه پیشرفت اینترنت در ایران سرعت و پهنای باند اینترنت است. زمانی که بسیاری از کشورها از اینترنت ADSL استفاده می‌کردند در ایران کاربران همچنان مجبور به استفاده از Dial Up  بودند.

یکی دیگر از موانع اصلی که موجب کاهش دسترسی مردم به اینترنت می‌شود ،هزینه اتصال به اینترنت است.  برای سرعت دادن به رشد اینترنت در ایران باید هزینه اتصال به اینترنت و پهنای باند کاهش و کیفیت خدمات ارائه شده افزایش یابد.

در هر صورت با وجود تمامی مشکلات این روزها اینترنت به یکی از مهم ترین بخش‌های زتدگی مردم تبدیل شده است که زندگی بدون آن تقریبا غیر ممکن است.سنظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!