سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

کره جنوبی پرسرعت‌ترین اینترنت دنیا را دارد

کره جنوبی پرسرعت‌ترین اینترنت دنیا را دارد

تاریخ درج: ۱۳۹۷/۱۰/۱۵ تعداد بازدید: 309

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، با توجه به تحقیقاتی که تحلیلگران  موسسه fastmetrics در خصوص پرسرعت ترین اینترنت جهان مربوط به چه کشوری است، کره جنوبی برای چندمین سال متوالی رتبه اول را کسب کرده است.

سرعت اینترنت در کره جنوبی به عنوان دهمین کشور بزرگ و قدرت صنعتی در جهان،  به طور میانگین بیش از 45 مگابایت بر ثانیه است که در مقایسه با اینترنت کشور پیشرفته‌ای همچون آلمان تقریبا بیش از نیم برابر بیش‌تر است!!

کره جنوبی پرسرعت‌ترین اینترنت جهان را داراست

بر اساس گزارشی که وب سایت fastmetrics از سرعت و کیفیت شبکه‌های اینترنتی در کشورهای مختلف جهان ارائه داده است، یکی از عوامل موفقیت کره جنوبی در پوشش دهی شبکه اینترنت پرسرعت، آن بود که از کاربرد استانداردهای ISDN صرف‌نظر و بجای آن از پروتکل و استانداردهای موسوم به DSL استفاده شد، که همین امر نیز موجب شد تنها پس از گذشت هشت سال، بالغ بر نیمی از جمعیت این کشور به اینترنت پرسرعت دسترسی پیدا کنند. هم‌چنین استفاده از کابل‌های فایبرگلاس در این مساله بی‌تاثیر نبود و موجب شد که این کشور در انتقال سریع اطلاعات کاربرانش سهیم شود و برای آن‌ها سرعت قابل توجه و بالایی  را به ارمغان آورد.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید کره جنوبی از لحاظ پوشش شبکه‌ای نیز در صدر کشورهای جهان قرار گرفته است، به گونه‌ای که 99 درصد از منازل و خانواده‌های کره‌ای به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته و از خدمات آن بهره‌مند می‌شوند.

این در حالیست که این عدد در آلمان فقط 57 درصد از خانواده و منازل را شامل می‌شود، همچنین کره جنوبی نخستین کشور در جهان بود که در سال 2005 نحوه اتصال به اینترنت را از حالت دایل آپ به اینترنت باند پهن تغییر و ارتقاء داد، که همین امر به وضوح نشان دهنده تلاش مضاعف و بی‌وقفه این کشور برای ارتقای سطح و سرعت شبکه اینترنت بوده است.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!