سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند و با توجه به مصوبه 266 کمیسیون تنظیم مقررات و لزوم حمایت از محتوای داخلی، تعرفه تمامی وب‌سایت‌های داخلی و تمامی سایت‌هایی که در داخل کشور میزبانی می‌شوند، به صورت نیم بها محاسبه می‌شود.

البته سایت‌های داخلی برای دریافت تخفیف نیم بهای پهنای باند باید آدرس IP خود را در پرتال سازمان فناوری اطلاعات به ثبت برسانند و کاربران نیز نباید از فیلترشکن استفاده کنند.

دلایل عدم محاسبه ترافیک نیم بها برای برخی سایت‌های داخلی

همان طور که می‌دانید از همان ابتدای طرح نیم بها شدن وب‌سایت‌های داخلی، سازمان تنظیم مقررات سامانه ثبت دامنه‌های اینترنتی با میزبانی داخلی را در نظر گرفت تا تولیدکنندگان محتوای داخلی با ثبت‌نام و ارائه آدرس IP سایت خود در این سامانه، جز سایت‌هایی با ترافیک نیم‌بها قرار گیرند، اما با تمام این تفاصیل برخی کاربران و دارندگان سایت‌های داخلی نسبت به عدم محاسبه تخفیف نیم بهای اینترنت برای سایت‌های داخلی از سوی اپراتورهای اینترنت معترض هستند.

پس از این اعتراضات حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر ارتباطات گفت: شورای فنی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مصوبه‌ای، تمامی سایت‌های داخلی را ملزم کرده است که در پرتال سازمان فناوری اطلاعات، IP  آدرس خود را به ثبت برسانند. 

اما با تمام این تفاصیل در حال حاضر یکی از مشکلاتی که در محاسبه تخفیف نیم بهای اینترنت برای وب‌سایت‌های داخلی وجود دارد، این است که این سایت‌ها به طور مداوم آدرس IP خود را تغییر می‌دهند و با وجودی که حتی یک بار، در سامانه به ثبت رسیده‌اند اما به دلیل تغییر IP آدرس، اپراتورها اطلاعی از داخلی بودن آنها ندارند و ترافیکشان نیم بها محاسبه نمی‌شود.

بنابراین برای حل این مشکل وب‌سایت‌های داخلی باید مرتبا آدرس IP خود را در سامانه ثبت وب‌سایت اعلام کنند تا مشکلی پیش نیاید.

البته به نظر می‌رسد تنها مشکل موجود ثبت IP وب‌سایت‌ها نیست بلکه از آنجایی که برخی کاربران با فیلترشکن وارد وب‌سایت داخلی می‌شوند باز هم ترافیک پهنای باند از خارج از کشور وارد شده و تخفیف پهنای باند شامل آنها نمی‌شود، بنابراین کاربران در زمان استفاده از سایت‌های داخل کشور باید از خاموش بودن فیلترشکن و VPN خود اطمینان داشته باشند تا ترافیک پهنای باند آنها به عنوان ترافیک خارجی محاسبه نشده و شامل تخفیف پهنای باند برای استفاده از وب‌سایت‌های داخلی شوند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!