سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

مردم می‌خواهند مجلس تعرفه تلفن همراه را تعیین کند

مردم می‌خواهند مجلس تعرفه تلفن همراه را تعیین کند

تاریخ درج: ۱۳۹۷/۸/۱۲ تعداد بازدید: 222

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، با توجه به نظرسنجی که از مردم در برنامه تلویزیونی در خصوص بهتر است نرخ تماس و تعرفه تلفن همراه توسط کدام نهاد سیاسی تعیین شود، 45.59% شرکت کنندگان به مجلس رای داده‌اند. علاوه بر مجلس، 19.94% به دولت و 34.47% به شورای رقابت رای دادند.

با توجه به صحبت‌های علی لطفعلیان معاون بازاریابی و فروش همراه اول در برنامه شبکه اول سیما: از آنجایی که نخستین ویژگی خدمات تلفن همراه لزوم سرمایه‌گذاری مستمر به واسطه تغییر سریع فناوری در این صنعت است، ما نیز در 17 سال گذشته سه دوره مختلف را تجربه کرده‌ایم که هر کدام از این دوره‌ها فناوری خاص خود را دارند و لازم بوده تا سرمایه‌گذاری در آنها انجام شود. به عنوان مثال در شش سال گذشته حدود 4 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری برای بکارگیری فناوری روز دنیا صورت گرفته که نتیجه آن افزایش ضریب نفوذ تلفن همراه نسبت به اینترنت همراه در کشور بوده است.

مردم می‌خواهند مجلس تعرفه تلفن همراه را تعیین کند

از آنجایی که یکی از نارضایتی‌های مردم از خدمات اپراتورهای تلفن همراه است، حمیده زرآبادی عضو کمیسیون صنایع مجلس، تعرفه‌گذاری و نظارت بر عملکرد اپراتورها را وظیفه دولت عنوان کرد و گفت: باید متوجه شویم که دلیل نارضایتی مردم در این خصوص چیست!!

نماینده مردم قزوین در مجلس با اشاره به ساختار اشتباه اپراتورهای کشور اظهار داشت: اپراتورها اعلام می‌کنند که استفاده از اینترنت داخلی نصف هزینه خارجی را دارد، اما اگر از خدمات اپراتورهای خارجی استفاده کنیم این هزینه دو برابر خواهد شد. این در حالی است که ساختار شبکه اینترنت در ایران اشتباه است و به همین دلیل از مردم دو برابر معمول هزینه می‌گیریم و سرعت واختلالات هم از دیگر مشکلات موجود در این زمینه است.

محسن تقوی افزود: سرمایه‌گذاری و هزینه‌های روزمره در صنعت تلفن باید مورد توجه بیشتر قرار بگیرد. بنابراین اگر ساختار سرمایه‌گذاری و لزوم آن رو بدانیم، بهتر می‌توانیم به ساختار تعرفه‌گذاری برسیم.

وی تصریح کرد: بیشتر سرمایه‌گذاری‌های اپراتورها به‌صورت ارزی است که از چند شرکت مطرح دنیا این خدمات دریافت می‌شود، بنابراین تاثیر افزایش نرخ ارز هم در افزایش هزینه‌های سرمایه‌گذاری اپراتورها اثرگذار بوده است.

وی همچنین با طرح این پرسش که آیا قیمت‌های کنونی تعرفه خدمات اپراتورهای همراه توجیه‌پذیر است یا خیر گفت: با توجه به موضوعات مختلف بویژه افزایش نرخ ارز در شش ماه گذشته و نیز افزایش هزینه‌هایی همچون اجاره هاست، نیروی انسانی، پروانه‌های بهره‌برداری و ... این موضوعات موجب افزایش هزینه‌های اپراتورها شده است؛ بنابراین یا باید فعالیت اپراتورها را متوقف کنیم و یا این که هزینه‌ها را افزایش دهیمنظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!