سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

فروش اقساطی مودم‌های فیبرنوری

فروش اقساطی مودم‌های فیبرنوری

تاریخ درج: ۱۳۹۷/۷/۱۸ تعداد بازدید: 979

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، دستاوردی که تغییر فناوری از سیم مسی به فیبر نوری به ارمغان می‌آورد این است که دیگر با محدودیت پهنای باند مواجه نخواهیم بود. فیبر نوری با پهنای باند بالا، فرصتی استثنایی برای ارائه خدمات و کاربردهای جدید ایجاد کرده و سرویس‌هایی که بر بستر این فناوری ارائه می‌شوند، می‌توانند کیفیت زندگی ما را به نحو چشمگیری ارتقاء دهند، ارزش‌افزوده بیش‌تری نصیب شرکت‌های مخابراتی کنند و توان آنها را برای گسترش خدمات پایه بالا ببرند هزینه‌های نگهداری و پشتیبانی شرکت‌های ارائه‌دهنده سرویس نیز به نحو قابل‌ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد.

با توجه به گفته‌های مهندس صدری مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، دولت و شرکت مخابرات در تلاش است که تا پایان سال 97 حداقل 350 هزار مشترک از فیبر نوری استفاده کنند.

فروش اقساطی مودم‌های فیبرنوری

اما یکی از دلایلی که ممکن است مانع استقبال مردم از فیبر نوری شود هزینه نسبتا زیاد آن است، به عنوان مثال هزینه مودم‌های مربوط به فیبر نوری حدودا 500 هزار تومان است که با شرایط این روزهای بسیاری از خانواده‌ها تامین این مبلغ کمی دشوار است.

از این رو صدری اعلام کرد: در مورد استفاده تمام مشتریان و بخصوص مشتریان خانگی از تجهیزات فیبر نوری و اینترنت پرسرعت، تسهیل شرایط انجام شده و بدین ترتیب اکثریت مشتریان می‌توانند از اتصال مبتنی بر فیبر نوری برخوردار شوند. به عنوان مثال با توجه به قیمت بیش از 500 هزار تومانی مودم‌های مربوط به فیبر نوری امکانی در نظر گرفته شده تا خرید این مودم‌ها برای مشترکان با اقساط یک ساله و حتی بیشتر صورت گیرد.

با توجه به گفته‌های مهندس صدری برای ارائه سرویس FTTH چند مشکل وجود دارد. یکی از این مشکلات مربوط به هزینه بسیار بالای کابل کشی برای منازل است که این رقم از سوی شرکت مخابرات ایران تقبل شد و حداقل تا پایان مه ماه برای مشترکینی که برای استفاده از این خدمات ثبت نام می‌کنند کاملا رایگان خواهد بود.

هزینه 500 هزار تومانی مودم‌های FTTH از دیگر مشکلات این حوزه می‌باشد، که برای دریافت اقساطی هزینه‌های مودم نیز برنامه ریزی‌هایی صورت گرفته تا این هزینه‌ها در اقساط 12 ماهه یا حتی بیشتر دریافت شود.

وی تاکید کرد: مردم باید تفاوت بین سرویس فیبر نوری و ADSL را حس کنند. ما نیز برای بهره‌گیری از خدمات فیبر نوری قیمت‌ها را فوق‌العاده کاهش داده‌ایم و قیمت سرویس‌های ما از 40 هزار تومان شروع شده و مشترکان می‌توانند پس از اتمام حجم خود به خرید حجم اضافه بپردازند آنهم با پرداخت جداگانه هزینه‌ها و بدون آنکه این مبلغ روی فیش‌های آنها محاسبه شود.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!