سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

نوزدهمین دوره از نمایشگاه تلکام آغاز به کار کرد

نوزدهمین دوره از نمایشگاه تلکام آغاز به کار کرد

تاریخ درج: ۱۳۹۷/۷/۱۱ تعداد بازدید: 333

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، نوزدهمین دوره از نمایشگاه تلکام امروز 11 مهرماه با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران افتتاح شد.

نمایشگاه تلکام (نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی) که به عنوان بزرگترین رویداد و گردهمایی حوزه مخابرات و ارتباطات کشور بشمار می‌آید، امسال با شعار "ارتباطی فراگیر"، با حضور وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرکت مخابرات ایران با عنوان "گروه مخابرات ایران"، شرکت‌های سندیکای مخابرات ایران به همراه 130 شرکت از بخش خصوصی، 16 شرکت از بخش دولتی و 20 شرکت خارجی برگزار می‌شود.

نوزدهمین دوره از نمایشگاه تلکام آغاز به کار کرد

از جمله اهداف برگزاری نمایشگاه تلکام که می‌توان به آن اشاره کرد، شامل: ارتقای دانش فناوری و تبادل اطلاعات روز در موضوعات صنایع مخابراتی، معرفی آخرین دستاوردها، توانمندی‌ها و پیشرفت‌های کشور در زمینه‌های مخابرات و اطلاع‌رسانی، ارتقای سطح مبادلات تجاری کشور در جهت توسعه صادرات غیرنفتی کشور و آشنایی شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان از نمایشگاه تلکام  با آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی کشور و جهان، در حوزه ارتباطات می‌باشد.

در کل 230 شرکت از واحد تولیدی داخلی و 24 شرکت خارجی یا نمایندگی آنها در 32 هزار مترمربع قرار گرفته‌اند و شرکت‌کنندگان خارجی از 5 کشور ایتالیا،‌ آلمان، چین، روسیه و لهستان در نمایشگاه تلکام حضور دارند.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به همراه معاونین خود در مراسم افتتاحیه تلکام 2018 شرکت کرد و ضمن بازدید از غرفه‌های برپا شده از محصولات شرکت‌های تولیدی داخلی نیز رونمایی کرد.

جهرمی در طول افتتاحیه ضمن صحبت در خصوص اهمیت ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: در حال حاضر همه شهرهای کشور به نسل 3 و 4 اینترنت متصل شده‌اند این در حالی است که سال گذشته این آمار حدود 50 درصد بود همچنین 58 هزار کیلومتر از جاده‌های کشور تحت پوشش خدمات نسل 3 و 4 قرار گرفته‌اند که این آمار سال گذشته حدود هزار کیلومتر بود همچنین 54 درصد مناطق روستایی کشور تحت پوشش خدمات پهنباند قرار گرفته‌اند که این آمار نیز سال گذشته 35 درصد بود در طول این یک سال تولید محتوای داخلی ما رشد دو برابری و همچنین ارتباطات بین الملل ما 80 درصد رشد داشت.

حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور نیز در مراسم افتتاحیه تلکام حضور داشت و گفت: علی رغم همه مشکلاتی که وجود دارد، همکاری و تعامل صنایع مختلف موجب ارتقاء ارتباطات هوشمند و توانمند شدن تولیدکنندگان داخلی در عرصه ارتباطات در حوزه‌های مختلف شده است.

در ادامه جوشقانی یادآور شد: شرکت‌های حاضر در نوزدهمین نمایشگاه صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی به ارائه محصولات و خدمات جدید خود که مبتنی بر تکنولوژی‌های نوین و روز دنیا است، می‌پردازند و گسترش و توسعه نمایشگاه‌های این چنینی منجر به توسعه قابلیت‌های صنعت تلکام در کشور خواهد شد و توانمندی روز افزون شرکت‌های داخلی را به دنبال دارد.

گفتنی است نمایشگاه تلکام هر روزه از ساعت 9 الی 17 و تا تاریخ 17 مهرماه 97 در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می‌شود.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!