سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند و به نقل از محمدرضا بیدخام معاون تجاری مخابرات ایران، از آنجایی که تعداد تلفن‌های عمومی در سطح شهر هر سال  10 درصد کاهش می‌یابد، تصمیم گرفته شده تا پایان امسال تجهیزات وای فای رایگان در اماکن عمومی به صورت رایگان جایگزین تلفن همگانی شود.

 باتوجه به پیشرفت روزافزون تکنولوژی و استفاده اکثر مردم در سنین مختلف از اینترنت ارائه WiFi عمومی رایگان در بسیاری از کشورها و شهرهای شناخته‌ شده سال‌هاست که رواج دارد.

وای فای رایگان جایگزین کیوسک‌های تلفن همراه می‌شوند

در ایران نیز چندین اپراتور تلفن همراه  (ایرانسل، همراه اول، رایتل) و مراکز ارائه دهنده اینترنت همچون آسیاتک در 66 نقطه از سطح کشور اینترنت نامحدود ارائه می‌کنند.

با توجه به ظواهر میزان استفاده از تلفن‌های عمومی در کشور به شدت کاهش پیدا کرده و جز در دانشگاه‌ها، زندان‌ها و مراکز عمومی از تلفن‌های عمومی دیگر استفاده‌ای نمی‌شود. به همین دلیل مجموعه مکان‌هایی که احتمال جمع شدن افراد وجود دارد، مکان‌های مناسبی برای ارائه وای ‌فای می‌باشد. 

در پایان، بیدخام خاطرنشان کرد: بیش از یک سال است که در برخی از استان‌ها کیوسک‌های وای فای رایگان را فراهم کرده‌ایم تا افراد با مراجعه به این مراکز نیاز خود به اینترنت رایگان را رفع کنند.

یکی از مشکلاتی که بر سر راه کاربران وجود دارد توسعه تلفن همراه و اینترنت نسل سوم و چهارم است، اما با این حال توسعه وای ‌فای بهتر از توسعه تلفن‌های همگانی است، زیرا افراد بیشتر در حال تحرک از شبکه استفاده می‌کنند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!