سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

آیا طرح رجیستری موجب گرانی موبایل شده است؟!

آیا طرح رجیستری موجب گرانی موبایل شده است؟!

تاریخ درج: ۱۳۹۷/۶/۱۱ تعداد بازدید: 296

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، پیش ازآغاز طرح رجیستری حدودا 95 درصد گوشی‌های وارداتی قاچاق بوده‌اند، اما در حال حاضر با توجه به گفته‌های مسوولین ارزش بازار قاچاق که 2 میلیارد ریال بوده، به صفر رسیده است.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات که همواره از طرح رجیستری دفاع کرده است، می‌گوید: سنگ‌اندازی در تمام مراحل انجام طرح رجیستری تلفن همراه وجود داشته است و حالا نیز در اذهان عموم به تخریب طرح ادامه می‌دهند.

آیا طرح رجیستری موجب گرانی موبایل شده است؟!

بسیاری از مردم دلیل گرانی‌های اخیر بازار موبایل را عدم کنترل و انجام صحیح طرح رجیستری می‌دانند. اما از نظر جهرمی تنها دل گرانی موبایل نوسان در بازار ارز و دلار است، زیرا قبلا گوشی با دلار 3800 وارد کشور می‌شده است اما الان با دلار گران‌تر وارد شده و این ربطی به ثبت تلفن همراه ندارد.

پس از نوسانات بازار ارز بسیاری از افراد با وجود آن که گوشی با ارز 4200 تومانی وارد کرده بودند اما آنها را با نرخ 10 هزار تومان فروخته‌اند، که این موضوع فشار زیادی را به مردم وارد کرده است. البته پس از این اتفاقات سازمان تعزیرات وارد موضوع شده و شرکت‌های متخلف واردکننده گوشی همراه  را 43 میلیارد تومان جریمه کرد.

طبق صحبت‌های جهرمی در بازار موبایل 3 نوع مشکل وجود دارد که به ترتیب در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم:

  1. واردکنندگانی که جنس را وارد می‌کردند با توجه به مشکلی که برایشان پیش آمده، فرایند واردات را درست انجام نمی‌دهند که قرار است وزارت صمت این فرایند را با دید بازتری اصلاح کند.
  2. در حال حاضر گوشی در گمرک موجود است اما کسانی که گوشی را آورده‌اند، طبق مقررات چون ارز غیرتخصیصی است، گمرک آن‌ها را  ترخیص نمی‌کند.
  3. گفتنی است 120 هزار گوشی وارداتی با ارز 4200 تومانی توقیف شده است، که برای تعیین تکلیف آن‌ها با دادستان تهران مکاتبه شده است.
در کل با توجه به صحبت‌های وزیر ارتباطات اگر این 700 هزار گوشی آزاد شود،مشکل کمبود گوشی که موجب گرانی شده بود حل خواهد شد، اما واقعیت این است که قیمت گوشی به حالت قبل برنمی‌گردد زیرا ارز گران شده است.


نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!