سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

چه تعداد دامنه با پسوند ir. به ثبت رسیده است؟

چه تعداد دامنه با پسوند ir. به ثبت رسیده است؟

تاریخ درج: ۱۳۹۷/۶/۷ تعداد بازدید: 377

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، با توجه به آخرین بررسی‌ها و تحقیقات انجام شده توسط  پژوهشگاه دانش‌های بنیادی در حال حاضر بیش از 900 هزار دامنه فعال با پسوندهای مختلف در کشور وجود دارد.

در واقع هر کسی که بخواهد دامنه‌ای را به نام خود ثبت کند باید در ابتدا به یکی از سایت‌های مربوطه مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کند. سپس تمامی درخواست‌های ثبت دامنه ir از هر سایتی را کارشناسان ایرنیک بررسی می‌کنند.

چه تعداد دامنه با پسوند ir. به ثبت رسیده است؟

تنها کافی است بدانید که ما یکسری دامنه‌های عمومی داریم مانند com ،.net ،.org. و یکسری هم دامنه‌های محلی یا کشوری داریم مثل ir. . دامنه‌‌های عمومی را می‌توانیم از شرکت‌های خارجی یا نمایندگان آنها خریداری کنیم. برای این کار نیاز به کارت اعتباری خارجی داریم. خوشبختانه در داخل ایران شرکت‌های زیادی وجود دارند که این کار را برای شما انجام می‌دهند. دامنه‌های ir. در داخل ایران نگهداری و مدیریت می‌شوند و با کارت‌های بانکی به راحتی قابل خرید و تمدید هستند.

دامنه‌های com. بهتر است یا  ir. ؟

در حالت کلی این دو پسوند با هم تفاوتی ندارند، چه از لحاظ سئو و چه سرعت و یا بازدید، پسوند دامنه‌ها تقریبا تفاوتی با هم ندارند، هرچند به گفته گوگل بهتر است دامنه‌های سطح بالا یا همان gtld استفاده کنید، و در مواردی دامنه ملی هر کشور برای آن کشور رتبه بهتری خواهد داشت مثلا اگر شما دامنه netaram.de را ثبت کنید گوگل درک خواهد کرد که کشور هدف شما آلمان است، اما در هر صورت این تفاوت زیاد نیست و تلاش بیشتر در سایت و محتوا با کیفیت تعیین کننده بهتر بودن سئو است. بنابراین تفاوت دامنه com و ir تنها در پسوند آنها است، هر چند هر فردی براساس تجربه خود نظر خاصی در این مورد دارد.

تعداد دامنه‌های ir. که تا به حال به ثبت رسیده است

با توجه به آخرین آمارثبت شده تا به حال نزدیک به 1 میلیون دامنه فارسی در کشور ثبت شده است و از میان پسوندهای ثبت شده پسوند ir. با در اختیار داشتن بیش از 90 درصد این تعداد یعنی 978376 دامنه‌ فعال در صدر لیست‌ وب‌سایت‌های ایرانی قرار دارد.

از میان دامنه‌های ثبت شده تا به حال، دامنه co.ir دارای 4007 مورد، دامنه id.ir با 478 مورد، دامنه iran با 1912 مورد، دامنه ac.ir نیز 1388، دامنه sch.ir با 186 مورد و دامنه gov.ir با 255 مورد ثبت شده دارند.

شاید دانستن این که پسوند net.ir تنها 34 مورد ثبت شده در کشور دارد برایتان عجیب باشد!!نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!