سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

ثبت دامنه‌های مربوط به سیگار و قلیان هم ممنوع شد

ثبت دامنه‌های مربوط به سیگار و قلیان هم ممنوع شد

تاریخ درج: ۱۳۹۷/۶/۶ تعداد بازدید: 284

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت‌رند، در سال‌های گذشته محدودیت‌های مرکز ثبت دامنه‌های ملی (ایرنیک) برای کلمات بسیار زیاد شده است. این محدودیت‌ها که از سوی وزارت ارشاد و رسانه‌های دیجیتال اعمال شده است همچنان بدون هیچ توضیح و قانونی ادامه دارد.

ایرنیک به عنوان مرکز ثبت دامنه‌های ir هیچگونه لیست کاملی از کلمات ممنوعه منتشر نمی‌کند. این در حالی است که وقتی با مرکز پشتیبانی تماس گرفته می‌شود، اپراتور دلیل عدم انتشار این لیست را زیاد بودن کلمات می‌خواند و تمامی ایرادات را به وزارت ارشاد وارد می‌داند.

مجوز ثبت دامنه

مردادماه 1395 بود که خبر ممنوعیت ثبت دامنه‌هایی که کلمه Bank را شامل می‌شوند توسط وب‌سایت‌ رند منتشر شد و اکنون کلمات Sigar و Ghelyan به همراه مشتقات آن نیز به لیست ممنوعیت‌ها پیوست.هرچند که بعد از سال 1395 و اعلام ممنوعیت کلمه بانک از سوی ایرنیک صدها دامنه با کلمه Bank تایید شده است. حال اینکه این دامنه‌ها برای چه کسانی تایید می‌شود علامت سوالی است که ایرنیک باید به آن پاسخ دهد.

در یکی از مکالمات بخش پشتیبانی تلفنی ایرنیک، اپراتور اعلام کرد اگر دامنه‌ای که ممنوع است تایید شود، حتما به خاطر اشتباه اپراتور ایرنیک است و اگر گزارشی به دست ایرنیک برسد دامنه را مسدود می‌کند.البته برای ثبت دامنه‌هایی که نیاز به مجوز ارشاد دارند می‌توانید با نامه‌نگاری، اقدام به اخذ مجوز نمایید. جهت آشنایی با روال اخذ مجوز، به لینک زیر مراجعه کنید:

گرفتن مجوز ثبت دامنه از ارشادنظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!