سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، سال گذشته اعلام شده بود از آنجایی که بسیاری از شهروندان از تاثیر تشعشعات رادیویی در سطح شهر نگران هستند، رگولاتوری بطور مستمر و در فاصله‌های زمانی معین در نقاط حساس شهرها از جمله تهران با استفاده از ایستگاه‌های ثابت و سیار، میزان تشعشعات رادیوئی را اندازه‌گیری می‌کند.

سامانه آنلاین اندازه‌گیری تشعشعات رادیویی در تهران و شیراز رونمایی شد

حال پس از گذشت یک سال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اعلام کرده است سامانه اندازه گیری اثر تجمیعی تشعشع امواج رادیویی در دو شهر بزرگ تهران و شیراز در هفته دولت توسط سازمان تنظیم مقررات رونمایی شد.

دستگاه‌های ثابت اندازه‌ گیری اثر تجمعی تشعشعات در 70 نقطه شهر تهران و 18 نقطه شهر شیراز راه‌اندازی شده که میزان تشعشعات فرکانسی از 300 کیلوهرتز تا 18 گیگاهرتز را اندازه‌ گیری و گزارش می‌کند و مردم می‌توانند نتایج اندازه‌گیری‌ها در نقاط مختلف را به صورت بر خط مشاهده کنند.

حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: براساس قانون، متولی حفاظت در برابر اشعه، سازمان انرژی اتمی است و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی صرفاً اندازه‌ گیری اثر تجمعی شدت میدان امواج الکترومغناطیسی را انجام داده و نتایج را برای ارزیابی و تائید به سازمان انرژی اتمی ارسال می‌کند.

همچنین با توجه به گفته‌های جهرمی در صورتی که اعضای شوراهای اسلامی شهرها یا شهرداران کلان‌ شهرها درخواست مشابهی داشته باشند، این سامانه علاوه بر تهران و شیراز در آن شهرها نیز راه‌اندازی می‌شود.

وزیر ارتباطات علاوه بر این صحبت‌ها در توییت جدید خود در رابطه با نصب دستگاه‌های اندازه گیری اثر تجمعی تشعشع امواج رادیویی، گفت:
یکی از وظایف سازمان تنظیم مقررات، اندازه‌ گیری سطح تجمعی تشعشعات رادیویی در کشور است تا نظارت دقیقی بر رعایت استانداردها صورت پذیرد. همان‌گونه که قول داده بودم، سامانه برخط نمایش این اندازه‌گیری‌ها درهفته دولت توسط سازمان تنظیم مقررات رونمایی خواهد شد.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!