سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

ثبت سیم کارت‌های جعلی با کد ملی شما

ثبت سیم کارت‌های جعلی با کد ملی شما

تاریخ درج: ۱۳۹۷/۵/۱۸ تعداد بازدید: 1973

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، چند وقتی است که خبرهای مختلفی از یک روش جدید سواستفاده از کدملی شهروندان به گوش می‌رسد. به این صورت که برخی افراد پس از ارسال کدملی خود به سرشماره 3000504901 و 300015 برای استعلام تعداد خطوط به نام خود، بدون آن که هیچ درخواستی برای ثبت سیم کارت جدید داشته باشند ناگهان چندین سیم کارت به نام آنها ثبت می‌شود.

پس از بررسی این موضوع وزارت ارتباطات گفت: اپراتورهای مخابراتی موظفند اطلاعات مربوط به سیم کارت‌هایی که با کدملی شهروندان به دیگران واگذار می‌شود، را در اختیار آنها قرار دهند.

ثبت سیم کارت‌های جعلی با کد ملی شما

اما متاسفانه پس از آن که چندین نفر برای شکایت به اپراتورهای مربوطه مراجعه کردند متصدیان برخی اپراتورها پس از مسدود کردن سیم کارت‌ها به جای آنکه اسامی و دلیل فعال شدن این سیم کارت‌ها را توضیح دهند، در پاسخ به مشتریان خود آنان را به طرح شکایت در محاکم قضایی حواله کردند. در حالی که به گفته محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اپراتورها وظیفه دارند اطلاعات مربوطه را در اختیار صاحبان کدملی قرار دهند.

جهرمی تاکید کرد: این حق شهروندان است که بدانند سیم کارت‌هایی که به نام و با کدملی آنها صادر شده در کدام دفاتر فعال شده است و نیازی به حضور آنان در دادگاه نیست. در واقع شهروندان باید در مورد این که کدام دفتر خدمات ارتباطی این سیم کارت‌ها را به نام آنان ثبت کرده است، به راحتی مطلع شوند.

در واقع از آن جایی که بسیاری از شهروندان اطلاعی از این سواستفاده ندارند ممکن است هرکدام از آنها با ارسال کد ملی خود به این سرشماره‌ها مورد سواستفاده قرار گیرند بنابراین این وظیفه مراکز اپراتورها است که آنان را به طور کامل راهنمایی کنند.

سامانه استعلام تعداد خطوط

سامانه استعلام تعداد خطوط برای جلوگیری از سواستفاده‌های موجود به کار می‌رود. در واقع هرگاه سیم کارتی به نام شخص ثبت شود یک پیامک از طرف این سامانه برای او ارسال می‌شود.

با توجه به گفته‌های وزیر ارتباطات در صورت دریافت این گونه پیام‌ها، شهروندان حق دارند به اپراتور مربوطه مراجعه کنند و بپرسند این سیم کارت‌ها از کدام دفتر صادر شده است و اپراتورهای مخابراتی هم وظیفه دارند اطلاعات موردنظر را در اختیار مشتریان قرار دهند.

مشترکین توجه داشته باشند، از آنجایی که ممکن است در صورت استعلام تعداد خطوط ثبت شده به نام خود و ارسال کد ملی به سرشماره 3000504901 و 300015 مورد سواستفاه قرر گیرند، می‌توانند با مراجعه به "سامانه استعلام تعداد خطوط" به آدرس www.mobilecount.cra.ir از تعداد سیم‌ کارت‌های ثبت شده به نام خود در اپراتورهای مختلف تلفن همراه مطلع شوند.نظرات
Comments
ایده کاوان
1
0

وب سایتی ک معرفی کردید Not Safe میزنه ... بعد هم که وارد میشه کار نمی کنه .. مسیر دیگه ای میتونید معرفی کنید .

266 روز پیش قبل
hiva
0
0

با تشکر از نظر شما. لینک مورد نظر اصلاح شد.

264 روز پیش قبل

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!