سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی الکامپ صبح امروز ششم مرداد 97 با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، وزیر ارتباطات و حمل و نقل جمهوری آذربایجان، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاونان وزیر فاوا و رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران افتتاح شد.

علاوه بر مراسم افتاحیه نمایشگاه الکامپ 24، در ساعت 14 مراسم رونمایی از  پیش‌نویس لایحه "صیانت و حفاظت از داده‌های شخصی" با حضور محمدجواد آذری جهرمی برگزار شد.

رونمایی از لایحه صیانت و حفاظت از داده‌های شخصی، در الکامپ 24

با توجه به گفته‌های جهرمی، لایحه صیانت از داده‌‌ها و اطلاعات شخصی کاربران، پیش از این تدوین شده و یکبار نیز به شور عمومی گذاشته شده بود، که سرانجام امروز پس از انجام اصلاحات مربوطه به عنوان گام مهمی برای توسعه کسب و کارهای نوپا رونمایی می‌‌شود.

این لایحه تنها مختص پیام‌ رسان‌‌ها نبوده بلکه تمامی کسب و کارهای نوپای حوزه فناوری اطلاعات را شامل می‌‌شود.

آذری جهرمی با اشاره به چالش‌‌های داخلی و بین‌ المللی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: به آنهایی که در حوزه بین‌ المللی تلاش می‌‌کنند ایران در بخش فناوری اطلاعات منزوی شود، می‌‌گویم که جوانان ایرانی پشت هیچ درِ بسته‌‌ای نخواهند ماند. در همین حال به کسانی که در داخل برای کسب و کارها محدودیت ایجاد می‌‌کنند، می‌‌گویم که از اقتصاد رانتی به مطلوبیت نخواهید رسید و اجازه دهید جوانان و ظرفیت خودشان در فضای رقابتی، توسعه را رقم بزنند.

وی گفت: متاسفانه چند وقت اخیر فیلترینگ‌های غیر کارشناسانه در داخل کشور مانع رشد کسب و کارهای نوپا شده است. ایجاد مانع و تلاش برای گرفتن حکم فیلترینگ‌ با این هدف که دست‌‌اندازی برای کسب و کارهای نوپا ایجاد کرده‌‌ایم، راه به جایی نمی‌‌برد و تحول دیجیتال در هر حالت شکل خواهد گرفت و آینده کشور ما در این مسیر رقم خواهد خورد.

علاوه بر موارد گفته شده وزیر ارتباطات یادآور شد، با اجرای این طرح، مشکلات و معضلات مربوط به نظامات بیمه، مالیات و تأمین مالی برای کسب و کارهای نوپا، اصلاح خواهد شد.

در پایان جهرمی در خصوص تصویب این طرح جدید در مجلس توضیح داد و گفت: به دلیل برخی چالش‌‌ها، تصویب طرح نوآفرین در دولت به تأخیر افتاد، اما من قول می‌‌دهم که این طرح که با هدف رفع معضلات کسب و کارهای نوپا تعریف شده است، به زودی به تصویب برسد.
حتی رسول سرائیان، رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران نیز در رویداد رونمایی از لایحه‌ حفاظت از داده‌های شخصی اعلام کرد که سعی خواهد شد تا پایان شهریور این لایحه به تصویب مجلس برسد.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!