سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، مدتی است که خبرهای ضد و نقیضی از خیانت گوگل به کاربرانش و انتشار متن ایمیل‌های آنها به برخی توسعه‌دهندگان نرم افزارها به گوش می‌رسد. حال حزب جمهوری‌خواه کنگره آمریکا خواستار پاسخ‌گویی گوگل به سوالات مرتبط با حریم خصوصی کاربران شده است. در واقع جمهوری‌خواهان کمیته انرژی و بازرگانی کنگره آمریکا نامه‌ای به اپل و آلفابت (مالک گوگل) فرستادند و سوالاتی در خصوص مسائل مربوط به حریم خصوصی از آنها پرسیدند.

گوگل به برخی از توسعه دهندگان نرم‌ افزار امکان دسترسی به ایمیل‌ میلیون‌ها کاربر جیمیل را داده است

این کمیته در نامه خود به "لری پیج" مدیرعامل آلفابت، گفت: گوگل سال گذشته متعهد شده بود که دیگر ایمیل‌های کاربران را برای ارائه پیشنهادات تبلیغاتی بهتر رصد نکند، اما با این حال همچنان به تعدادی از توسعه دهندگان نرم‌ افزاری خارج از شرکت اجازه دسترسی به محتوای ایمیل‌ها را داده است که این مورد نگرانی‌های امنیتی در خصوص این شرکت را افزایش می‌دهد. 

آنها در ادامه نامه این سوال را مطرح می‌کنند که با توجه به این شرایط چه شیوه‌ نامه‌ای را برای دادن دسترسی به شرکت‌های خارجی که خدمات رایگان ارائه می‌کنند در نظر گرفته شده است؟

همچنین در نامه دیگری که کنگره به "تیم کوک" مدیرعامل اپل ارسال کرده است، این شرکت را به ریاکاری متهم کرد. نمایندگان در این نامه از مدیر اپل سوال کرده‌اند: با وجود این ‌که این شرکت خود را به حفظ حریم خصوصی متعهد می‌داند چگونه اجازه می‌دهد اپلیکیشن‌هایی که توسط گوگل و فیس‌بوک تولید می‌شوند و به شکل واضح متناقض با ارزش‌های اپل هستند در فروشگاه اپ‌استور ارائه ‌شوند؟ همچنین در ادامه نامه سوالاتی پیرامون نحوه محافظت از اطلاعات کاربران دستگاه‌های اپل مطرح شده است.

چند نمونه سوالات دیگری که از طرف قانون‌گذاران کنگره آمریکا مطرح شده بود شامل: آیا گوگل، اپل یا توسعه‌دهندگان خارجی امکان دسترسی به اطلاعات ذخیره شده روی دستگاه کاربران را حتی با وجود خاموش بودن خدمات ردیابی موقعیت مکانی دارند یا خیر؟ و آیا بدون این که کاربران عبارت "Okay, Google” را بگویند، دستگاه‌های دیجیتال آنها می‌تواند صدای محیط اطراف را ضبط کند؟ بوده است.

حال باید دید که اپل و گوگل چگونه در برابر این اتهامات از خود دفاع خواهند کرد. این کمیته از هر دو شرکت درخواست کرده که به تمام سوالات مطرح شده تا روز شنبه پاسخ بدهند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!