سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

12 پله سقوط در رتبه‌بندی سرعت اینترنت ایران

12 پله سقوط در رتبه‌بندی سرعت اینترنت ایران

تاریخ درج: ۱۳۹۷/۴/۲۰ تعداد بازدید: 442

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند و براساس تحقیقات بین‌المللی جدیدی که در رابطه با پهنای باند کشورهای جهان انجام شده است، ایران با سقوط 12 پله‌ای رتبه 145 را بدست آورد.

با توجه به این تحقیقات که در مدت 12 ماه توسط M-Lab و با همکاری انستیتوی فناوری باز آمریکا، جستجوی منبع باز گوگل و PlanetLab دانشگاه پرینستون بر پایه 163 میلیون تست سرعت اینترنت در 200 کشور جهان صورت گرفته است، به ترتیب کشور سنگاپور با میانگین سرعت دانلود 60 مگابیت در ثانیه و پس از آن کشور سوئد با سرعت دانلود 46 و دانمارک با سرعت دانلود 44 مگابیت در ثانیه قرار گرفته‌اند.

12 پله سقوط در رتبه‌بندی سرعت اینترنت ایران

شایان ذکر است سرعت اینترنت ایران با میانگین 2.2 مگابیت در ثانیه و سقوط 12 پله‌ای نسبت به سال گذشته جایگاهی بهتر از 145 را به دست نیاورده است.

در این رتبه‌بندی بهترین کشور خاورمیانه با سرعت دانلود 4.9 مگابیت بر ثانیه ترکیه بوده است، که علی رغم افت 8 پله‌ای به عنوان بهترین کشور خاورمیانه در رده نود و یکم قرار گرفت. پس از ترکیه به ترتیب کشورهای امارت، عمان و عربستان در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

کشورهای سوریه و سومالی با سرعت دانلود یک مگابیت بر ثانیه در انتهای لسیت میانگین جهانی سرعت اینترنت قرار دارند.

سرعت اینترنت کشورهای جهان در سال 2017

بر اساس تحقیقاتی که سال گذشته توسط موسسه Speedtest انجام شده بود، در بخش اینترنت موبایل، سه کشور نروژ، هلند و مجارستان رتبه‌های اول تا سوم را با سرعت دانلود به ترتیب 52.59، 46.94 و 46.24 Mbps به خود اختصاص داده‌اند. سنگاپور، مالت، استرالیا، امارات متحده عربی، کره جنوبی، بلژیک و ایسلند نیز در رتبه‌های چهارم تا دهم این جدول قرار گرفته‌اند. نکته بسیار جالب رتبه هفتم امارات متحده با سرعت دانلود 43.98 Mbps است یکی دیگر از همسایگان ایران یعنی ترکیه نیز با سرعت دانلود 29.30 Mbps در رده بیست و هشتم جهان قرار گرفته است. این نشان می‌دهد همسایگان ما تا چه اندازه بر روی افزایش سرعت دسترسی کاربران به اینترنت سرمایه‌گذاری کرده و این کار را روشی برای توسعه بیشتر می‌دانند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!