سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

کاربران اینترنت 4G در معرض خطر هکرها قرار دارند

کاربران اینترنت 4G در معرض خطر هکرها قرار دارند

تاریخ درج: ۱۳۹۷/۴/۱۷ تعداد بازدید: 316

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، بر اساس تحقیقاتی که پژوهشگران دانشگاه نیویورک در ابوظبی و همچنین دانشگاه بوخوم انجام داده‌اند، دریافتند که اتصال به اینترنت شبکه 4G یا LTE  می‌تواند خطر آسیب‌پذیری گوشی‌های هوشمند متصل به این نوع اینترنت را به میزان قابل ملاحظه‌ای افزایش دهد.

کاربران اینترنت 4G در معرض خطر هکرها قرار دارند

در واقع تمامی کسانی که دستگاه‌های هوشمند یا تلفن همراهشان به اینترنت 4G متصل است باید مراقب باشند تا مورد سواستفاده هکرها قرار نگیرند، زیرا مجرمان سایبری با سوءاستفاده از قابلیت‌ها و خدمات شبکه اینترنت 4G می‌توانند به ارتباطات قربانیان دسترسی یافته، تماس و پیامک‌های رد و بدل شده آن‌ها را جاسوسی کرده و موقعیت جغرافیایی‌شان را با دیگران به اشتراک بگذارند.

اگر هکرها بتوانند گوشی شما را هک کنند آن وقت می‌توانند تاریخچه جست‌وجوهای اینترنتی شما در صفحات وب را به دست بیاورند. صفحات مجازی و سایت‌های مورد مشاهده شما را تحت تعقیب و پیگیری قرار می‌دهند. حتی در برخی موارد، اطلاعات شما و دستگاه متصل به اینترنت‌ را به تیم‌های جاسوسی، هکرها و مجرمان سایبری تحویل می‌دهند تا از آنها سواستفاده کنند.

نسل 4G که در سال‌های اخیر در دنیا جایگزین نسل سوم شده است، مهیا کننده‌ سرعت و پهنای باند بسیار بالا برای دسترسی به اینترنت و انتقال دیتاست که علاوه بر گوشی تلفن همراه می‌توان با استفاده از مودم‌های نسل 4 سرعت آن را در لپ‌تاپ‌های دارای مودم وایرلس USB، گوشی‌های هوشمند و غیره نیز مورد استفاده قرار داد.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!