سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

آیا گوگل مپ وب‌سایت‌های ایرانی را تحریم کرده است؟

آیا گوگل مپ وب‌سایت‌های ایرانی را تحریم کرده است؟

تاریخ درج: ۱۳۹۷/۳/۲۱ تعداد بازدید: 401

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، 2 روز پیش خبرهای مختلفی از قطع دسترسی سایت‌هایی با دامنه IR به API گوگل مپ به گوش رسیده بود و این موضوع زمانی شکل جدی تر به خود گرفت که برخی کسب و کارهای اینترنتی ایرانی، همانند تاکسی‌های اینترنتی که در نرم افزارهای خود از سرویس گوگل مپ استفاده می‌کنند، از قطع خدمات این سرویس در نرم افزارهایشان خبر داده‌اند.

آیا گوگل مپ وب‌سایت‌های ایرانی را تحریم کرده است؟

زمانی که صاحبان کسب و کارهای اینترنتی با دامنه IR سعی در دسترسی به سرویس گوگل مپ داشتند و خطایی با عنوان "وب‌ سایت یا اپلیکیشن مورد نظر به دلیل عدم سازگاری با قوانین گوگل مپ مسدود شده است" نمایان شد، تصور تحریم وب‌سایت‌های ایرانی پررنگ‌تر شد.

در پی این موضوع حسن علی عیسی زاده مدیرکل دفتر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد: طبق بررسی‌های انجام شده هیچ گونه تحریمی از سوی کمپانی آمریکایی گوگل نسبت به وب‌سایت‌های ایرانی به تایید نرسیده است.

سپس شرکت ارتباطات زیرساخت انتشار برخی اخبار مبنی بر تحریم‌های جدید علیه زیرساخت‌های ارتباطی ایران از سوی شرکت آمریکایی گوگل را رد کرد.

عیسی زاده ضمن توضیح در مورد این موضوع، به کاربرانی که هنگام استفاده از گوگل مپ مشکل داشتند گفت: کاربرانی که از Api گوگل استفاده می‌کنند دچار محدویت یا اختلال شده‌اند می‌توانند از طریق رایانامه شرکت ارتباطات زیرساخت به نشانی help@tic.ir موضوع را اعلام کنند تا همکاران ما آن را رسیدگی و اقدام مقتضی به عمل آورند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!