سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

تکلیف مشترکین کم مصرف اینترنت چه می‌شود؟

تکلیف مشترکین کم مصرف اینترنت چه می‌شود؟

تاریخ درج: ۱۳۹۷/۳/۵ تعداد بازدید: 351

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، در حالی که چند ماهی از زمان ارائه اینترنت غیرحجمی می‌گذرد اما هنوز هم برخی از کاربران که خواستار سرعت بالا اینترنت و حجم پایین‌تر هستند به این تعرفه‌ها اعتراض دارند. پس از اعتراض کاربران کم مصرفی که مجبور بودند هزینه مصرف منصفانه را بپردازند، وعده‌هایی برای ارائه تعرفه‌هایی مناسب حال آنان داده شد.

از نظر بسیاری از کاربران اگرچه تعرفه‌های اینترنت قبلی نقاط ضعفی داشته است، اما یک نقطه ‌قوت داشت و آن هم در نظر گرفتن ردیف جداگانه‌ای برای کم‌ مصرف‌ها بود، موضوعی که در تعرفه‌های جدید ارائه ‌شده به آن توجه نشده بود.

تکلیف مشترکین کم مصرف اینترنت چه می‌شود؟

پس از اعتراض کاربران محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این باره گفت: در تعرفه جدید، مشترکین کم‌ مصرف که پهنای باند بالا نیاز دارند، فاقد انتخاب مناسب هستند، به همین دلیل برای رضایت این دسته از کاربران، پیشنهادهایی در حال بررسی است که تلاش می‌کنیم تا فروردین ماه به نتیجه نهایی برسد.

در حالی که چندین ماه از صحبت‌های وزیر ارتباطات مبنی بر ارئه تعرفه جدید به کاربران کم مصرف می‌گذشت، سرانجام هفته گذشته حسین فلاح جوشقانی رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: با توجه به این که اپراتورهای مختلف نسبت به از دست دادن کاربران کم‌ مصرف خود نگران بودند، از ما خواستند که امکان تغییر تعرفه را برای کاربران کم مصرف فراهم کنیم.

در ادامه جوشقانی خاطرنشان کرد: بر این اساس با بررسی‌های انجام‌ شده، پیشنهادی از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به وزیر ارتباطات ارائه شد تا مطابق با آن تعرفه‌ای برای مشترکان کم مصرفی که نیاز به اینترنت با سرعت بالا دارند تدوین شود. بنابراین با موافقت وزیر، اپراتورها می‌توانند با رعایت سقف و کف تعرفه‌های اینترنتی در مصوبه 266 رگولاتوری، تعرفه‌ جدید ارائه دهند.

سرانجام هنگامی که با وجود تمام صحبت‌ها هیچ تعرفه جدید برای مشترکین کم مصرف اعلام نشد، رییس سازمان تنظیم مقررات اظهار کرد: ما موضوع را بررسی کردیم و راهکار و پیشنهاداتی هم ارائه دادیم، شرکت‌ها هم در بررسی‌های اولیه موافقت کردند، اما برخی از شرکت‌ها بحث‌هایی داشتند و گفتند بررسی بیشتری می‌خواهند چون ممکن است این موضوع، بازار را که تازه به یک تعادل و ثبات رسیده است، تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین مقرر است بررسی بیشتری کنند و نتیجه را بعد از نهایی شدن اعلام کنند.

به هر حال با اتفاق نظر درباره‌ این که مشترکان کم‌مصرفی که اینترنت ثابت با سرعت بالا می‌خواهند، نباید همان هزینه‌ اینترنت غیرحجمی با مصرف منصفانه را بپردازند، اکنون تنها لازم است اپراتورهای ارائه ‌دهنده خدمات اینترنت ثابت روی تعرفه‌ای مناسب حال این مشترکان توافق کنند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!