سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، پس از گذشت 5 سال از اولین جلسات سازمان تنظیم مقررات جهت صدور مجوز فروش سیم کارت‌های خارجی در کشور، سرانجام این سازمان با هدف حمایت از حقوق مشترکین از اعطای این مجوز به شرکت‌های غیردولتی خبر داد.

شرکت‌های غیردولتی مجوز فروش سیم کارت‌های خارجی دریافت می‌کنند

دارنده مجوز جهت فروش سیم کارت‌های خارجی باید چند قانون را رعایت کند. به عنوان مثال طبق مفاد مصوبه شماره 8 جلسه شماره 167 کمیسیون تنظیم مقررات رادیویی، ارایه خدمات پشتیبانی و اطلاع‌رسانی تا دو سال پس از تاریخ صدور مجوز در اختیار شخص دارنده مجوز خواهد بود، همچنین متقاضی جهت دریافت پروانه باید موافقت نمایندگی اصلی را دریافت کند سپس به تایید سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور مبداء برساند و به همراه نسخه ترجمه رسمی به سازمان ارایه کند. مهم‌ترین نکته در این بحث این است که شرکت مورد نظر باید یک مجموعه غیر دولتی باشد.

باید بدانید که فروش سیم کارت‌هایی همچون ثریا و اینمارست که از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای خدمات ارائه می‌دهند همچنان ممنوع است.

اعلامیه سازمان تنظیم مقررات در خصوص فروش سیم کارت‌های خارجی به شرح زیر است:

"دارنده مجوز باید کلیه مشخصات مشترکین حقیقی شامل: کارت ملی یا مشخصات گذرنامه برای اتباع خارجی، نشانی دقیق پستی، کدپستی، شماره تماس و مشخصات کامل ثبتی مشترکین حقوقی شامل: شماره، محل و تاریخ ثبت، آدرس و کدپستی مرکز اصلی شرکت، همچنین مشخصات کامل کارت ملی مدیرعامل و صاحبان امضاء مجاز شرکت (مطابق با مشخصات اشخاص حقیقی) را اخذ و ثبت کرده و پس از رویت اصل مدارک شناسایی رسمی یک کپی از آن مدارک را از مشترک دریافت و قبض فروش رسمی با ذکر شماره تلفن به مشترک ارائه نماید. همچنین دارنده مجوز حق افشای هیچ یک از اطلاعات مربوط به مشترک (مانند نام، نشانی، شماره تلفن و …) را مگر به موجب دستور مراجع ذیصلاح در داخل کشور ندارد."نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!