سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

شبکه مخابرات ایران به سوی شبکه های IP می رود

شبکه مخابرات ایران به سوی شبکه های IP می رود

تاریخ درج: ۱۳۹۳/۸/۲۹ تعداد بازدید: 2311

به گزارش پایگاه خبری وب سایت رند ، پس از اتمام همکدسازی تلفن های ثابت استان های کشور که تا پایان آبانماه ۱۳۹۳ به اتمام می رسد ، شرکت مخاربرات ایران در نظر دارد با شروع سال جدید ۳۰ میلیون تلفن ثابت را از آنالوگی به شبکه IP منتقل و تبدیل نماید ، تا امکان ارایه خدمات صوت ، داده و تصویر بر روی خطوط ثابت فراهم گردد.

ابراهیمی صدر آبادیمهندس ابراهیمی صدرآبادی

به گزارش وب سایت رند ؛ مدیرعامل شرکت مخابرات ایران "مهندس ابراهیمی صدرآبادی" ضمن اعلام  این موضوع اضافه کرد: یکسان سازی کدهای تلفن ثابت در اکثر استان ها پایان یافته و ظرف مدت کوتاه تا پایان آبان ۱۳۹۳ نیز ۲ استان باقیمانده به پایان خواهند رسید و بعد از موفقیت این پروژه ، عملیات شبکه IP  کردن ۳۰ میلیون خط ثابت از حالت آنالوگ را در ابتدای سال آینده شروع خواهیم کرد تا زیرساخت ارایه سرویس های ویژه ای بر روی این خطوط فراهم گردد.
ایشان اضافه نمودند: با انجام این مهم که ۶۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد سرویس های مورد نیاز شبکه خطوط تلفن ثابت ، ثابت-همراه و ثابت-همراه-دیتا کاربردپذیر خواهد گشت.

ابراهیمی آمادگی شرکت مخابرات برای استفاده از تجهیزات مخابراتی تولید داخل را اعلام و اظهار امیدواری کرد که این امر موجب گردد تولیدکنندگان تجهیزات مخابراتی داخل ، تولیدات خود را ارتقاء دهند و در غیر این صورت مجبور به خرید و تجهیز از خارج کشور خواهند بود که با مشکلات فراوانی همراه است.

پوستر مخابرات

مهندس صدر آبادی متذکر شد که هم اکنون ۱۰۰ درصد نیاز کشور برای فیبر نوری را از داخل تامین می کنیم و برای تامین تجهیزات سوئیچینگ و انتقال داده منتظر اعلام آمادگی شرکت های داخلی هستیم. ایشان با اشاره به اختلالات اخیر شبکه تلفن همراه به دلیل ارتقاء از نسل ۲ به ۳ و ۴ ، اظهار امیدواری کرد با تلاش شبانه روزی مسئولان فنی طی مدت ۲ ماه آینده در شهرهای بزرگ مانند تهران مشکلات نسل سوم سیم کارت ها برطرف شده و مردم از سرویسی پایدار برخوردار خواهند گشت. ایشان تصریح کرد : ما بر این باوریم موبایل نسل سوم یک اینترنت افسار گسیخته نیست بلکه در واقع موبایلی با تکنولوژی پیشرفته است که بستری برای برآورده کردن تمامی نیازهای کاربران خواهد بود و تاکید کرد با فعال شدن نسل ۳ ، زیرساخت تامین پهنای باند فراهم می گردد؛ یکی از سرویس های ارایه شده روی این نسل "اینترنت" با ظرفیت متعدد است و ادارات و وزارتخانه ها باید از آن بهره ببرند.

ایشان با اشاره به سرمایه گذاری ۴۰۰۰ میلیارد تومانی برای شبکه نسل ۳ تاکنون ، امیدواری خود برای بهره برداری تمامی مشاغل از این سرویس را اعلام کرد تا این سرمایه گذاری هدفمند و سودمند واقع شود.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!