سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

صحبت‌های جهرمی درخصوص فیلتر تلگرام

صحبت‌های جهرمی درخصوص فیلتر تلگرام

تاریخ درج: ۱۳۹۷/۱/۲۶ تعداد بازدید: 390

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند و با توجه به بحث‌های این روزها در خصوص فیلترینگ تلگرام، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفجه اینستاگرام خود توضیحاتی در این رابطه ارائه کرده است که به شرح زیر می‌باشد:

با توجه به گفته‌های جهرمی وزارت ارتباطات مرجع تصویب و تصمیم پالایش (فیلترینگ) یا رفع آن نیست، بلکه بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و بنابر قانون، ملزم به اجرای مصوبات کمیته‌ها و شوراهای مشخص ‌شده در این حوزه و احکام قضایی است.

صحبت‌های جهرمی درخصوص فیلتر تلگرام

همان طور که می‌دانید صفحات و موضوعات غیر اخلاقی در همه کشورها وجود دارد، در کشور ما نیز برای حل این مسائل قوانین مختلفی تصویب شده است. 

یکی از آثار فضای مجازی، ظهور رسانه‌های نوین است که کشور‌های مختلف، ضمن بهره‌برداری از آنها، برای استفاده از این تکنولوژی سیاست‌گذاری و تنظیم قانون کرده‌اند. تا این سیاست یا قانون در کشور موجود نباشد، دوقطبی توسعه یا فیلتر رسانه‌های نوین همچنان به ‌عنوان یک چالش وجود خواهد داشت.

جهرمی از تلاش‌های خود جهت جلوگیری از نقض حریم خصوصی کاربران سخن گفت و این که اگر قانون، اختیارات لازم را به وزارت ارتباطات بدهد، برای صیانت از حریم خصوصی در فضای مجازی نیز تلاش لازم را خواهد کرد. وی ادامه داد: همچنین برای اصلاح مصادیق مجرمانه و نیز توقف نظام رأی‌گیری آنلاین انسداد سایت‌های اینترنتی که در برخی مواقع باعث برخوردهای سلیقه‌ای با سایت‌های اینترنتی است، تلاش‌هایی کرده‌ایم که تاکنون نتیجه لازم را نداشته، اما به این تلاش که لازمه رشد ظرفیت‌های بومی نیز هست ادامه خواهیم داد.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!